Niezależny Tydzień 1# – o ciszy przed burzą, CDP.pl i przyszłej relacji z PGA

Niedziela, dzień wolny od pracy i czas na odpoczynek. Jednak ja, Szyba, jestem gotowy, by zdać sprawozdanie z działalności strony, a także przypomnieć wam, co się działo w poprzednim tygodniu. Będzie krótko i treściwie. No to chyba możemy zaczynać?

W świecie gier niezależnych nie działo się za dużo, ale pojawiły się konkretne informacje o nowej grze Notcha, która mi wydała się dziwnie podejrzana, ale jednak dałem po Minecrafcie temu panu duży kredyt zaufania i nadal czekam na to, co wymyśli. Póki co gra mocno przypomina graficznie pierwsze strzelanki w 3D, jak Unreal Tournament, Quake czy Halo. Ale pan Person wyraźnie zamierza inspirować się FTL, o którym pisałem wcześniej, więc może być ciekawie.

Inny pan, o nazwisku Chmielarz, postanowił założyć własne studio. Po odejściu z People Can Fly założył „The Astronauts” i widać, że się tam dobrze bawią. Dobra atmosfera w firmie to podstawa, a po ich wpisach na Twitterze widać, że mają poczucie humoru. Czekamy na ich pierwszą grę!

W świecie gier niezależnych póki co cisza. Mam nadzieję, że to cisza przed burzą. Mamy jedynie Retro City Rampage (o którym pojawi się wpis już jutro!), które wyszło i przypadło go gustu niemal wszystkim.

Radioaktywny Mario prosto z Czarnobyla.

Tymczasem w Polsce szaleje CDP.pl, czyli nowa inicjatywa Cd Projektu. Popełnili oni zbrodnie doskonałą, gdyż utworzyli sklep internetowy z dystrybucją cyfrową. Co w tym doskonałego? Gdzie indziej znajdziecie co weekend wysokiej jakości produkcje w cenie 5 zł? Steam? Nie sądze! Co to się ma do gier Indie? One także są na stronie, a twórca wspomniał, że zamierzają także rozruszać ten rynek. Więc warto obserwować ich portal i … kupować. Swoją drogą, najnowszy Wiedźmin za 29 złotych, grzech nie kupić, co nie?

Teraz co nieco o naszej stronie. Jak może zauważyliście, staramy się jak najczęściej pisać dla was i się rozwijać. Specjalnie dla was obczajamy gry niezależne i piszemy o nich, więc jeśli sami tworzycie i potrzebujecie wsparcia medialnego, to piszcie do nas, a na pewno postaramy się pomóc wam. Jak zauważyliście też, kalendarz na stronie głównej dostał jedną zaznaczoną datę. Do niego są dwie sprawy. Pierwsza to taka, że na kalendarzu będzie ich więcej, będą to różne eventy i oczywiście premiery gier niezależnych. Dlatego jeśli macie pojęcie o jakiejś, a nie ma jej na kalendarzu, to piszcie w komentarzu do tego newsa. Byłbym wdzięczny, gdyż sam nie potrafię ogarnąć wszystkiego i jestem świadom, że wiele dat pomijam w trakcie przeglądu sieci.

Druga sprawa to taka, że pierwszą datą jest Poznań Game Arena. Jak niektórzy z was wiedzą, pojawimy się tam oczywiście, więc jeśli chcecie nas poznać osobiście, poznacie nas po charakterystycznych koszulkach. Jako wasz redaktor, także się pojawię i moim zadaniem będzie robienie relacji z targów. Na stronie pojawi się obszerny artykuł, masa zdjęć i być może materiał wideo. Postaram się, by był na stronie już w poniedziałek, więc będzie szybko i być może będziemy pierwsi w Polsce, kto wie.

Na ten tydzień to wszystko, jak widać całkiem krótko. Jeśli macie jakieś pomysły, o czym pisać w kolejnym Niezależnym Tygodniu – piszcie.

Niezależny tydzień 2# już za tydzień! Do następnego razu!