Niezależny Tydzień 2# – o niedokończonym łabędziu, alphach, betach i końcu „Miesiąca z Gloria Victis”

Witam wszystkich, ja jestem Szyba, dziś jest niedziela, czyli czas na drugi odcinek Niezależnego Tygodnia w naszym serwisie. Dzisiaj będzie całkiem ciekawie, chociaż to nadal nie jest burza, którą oczekujemy od poprzedniego tygodnia. Usiądźcie wygodnie i życzę miłej lektury kolejnego Niezależnego Tygodnia!

Zaczniemy oczywiście od niezależnego śniadania przy gazecie, czyli nowości. Pierwsze danie to, dajmy na to, The Unfinished Swan. Gra właśnie wychodzi, ale gracze z PS+ już mieli okazję ją ograć. Oceny są świetne, chociaż parę serwisów ocenia grę średnio. Niemniej jednak, w grę chyba warto zagrać, pomimo narzekań na jej długość. Jeśli podobała wam się Datura lub Journey to koniecznie musicie zagrać.

Dla fanów zombie wyszło także Zombie Driver HD, czyli rozjeżdżanie trupów z widoku „z góry”. Jak na grę destrukcyjną ma całkiem ładną oprawę graficzną i sporo fajnych rozwiązań, więc można się nią zainteresować. Prócz tego na Steamie pojawiła się gra o kurczaku ugotowanym na twardo, o którym możecie tutaj przeczytać więcej – gra wydaje się fajna i postaram się w nią zagrać w najbliższym czasie w ramach „Paru słów o…”.

Najciekawszym kąskiem niezależnego śniadania jest Mark of the Ninja. Gra twórców Shank i Shank 2 to nieco większa produkcja, która nie do końca jest Indie, ale z racji, że twórcy jako niezależni developerzy zaczynali, warto wspomnieć o tym. Skradanka z widoku „z boku” jest wysoko oceniana i nie mamy wątpliwości, że jest to genialna produkcja.

Skończyło się śniadanie, więc czas na niezależny obiad, czyli wymiana ciekawostek ze świata Indie przy stole.

Działo się więcej niż tydzień temu, aczkolwiek rynek jest nadal spokojny. Dostaliśmy zwiastun Apotheona, ciekawej platformówki, w którą na pewno zagram kiedyś, AirBuccaneers otrzymało wersje BETA, w którym bardzo wiele dodano i pozmieniano, więc gra z pewnością jest teraz jeszcze lepsza. Kolejną ALPHE dostał Prison Architect, czyli sim o kierowaniu więzieniem. Obiecująca produkcja, którą obczaimy jak tylko będzie możliwość. A twórcy Super Meat Boya lubią koty. Dlaczego? Bo o nich będzie ich nowa gra czyli Mew-Genics!. Jak też lubicie koty to na pewno zainteresuje was ta produkcja.

Powietrzne walki w AirBuccaneers są widowiskowe, zdecydowanie.

Najedzeni obiadem? Niezależna kolacja czeka, czyli co u nas słychać ciekawego.

Skończył się konkurs z Gloria Victis, a zwycięzcą został Draios. Gratuluje i życzę kolejnych sukcesów w konkursach na naszej stronie. W serwisie pojawiły się także kolejne relacje z gier w postaci „Parę słów o…”. W tym tygodniu był to Shatter, Wizorb oraz Retro City Rampage. Współpracujący z nami Grzegorz wydał też kolejny odcinek „Gierki z Okienka”, w którym spróbuje wyjaśnić fenomen Happy Wheels. A już jutro, tj. poniedziałek, strona otrzyma kolejne zmiany, włącznie ze zmianą oprawy graficznej. Będą małe porządki, trochę ulepszeń, więc będzie to pracowity tydzień. Oprócz prac na stroną, prowadzimy także rozmowy z twórcami Indie i są to rozmowy owocne dla nas. Więcej informacji już niedługo. Przyszły Niezależny Tydzień wyjdzie z opóźnieniem, z racji tego, że wybieram się na targi Poznań Game Arena, gdzie moim zadaniem będzie zrobienie relacji. Taka też się pojawi już w poniedziałek koło południa, od razu jak wrócę do domu. Tutaj sprawa do was – jeśli czekacie na relacje, to z przyjemnością nagram też jakieś wideo z targów. Ostrzegam, że mój głos nie jest za ciekawy, dlatego pytanie – wolicie wideo bez głosu, wideo z moim głupim głos, czy tylko i wyłącznie relacje tekstową? Proszę o bardzo o komentarze.

Na dziś to tyle, szybki przegląd tygodnia to był.