Niezależny Tydzień 3# – o martwym świetle, latających piratach, przeciętnych targach i nowej ekipie

Trochę czasu minęło od poprzedniego odcinka (powodem jest wyjazd na Poznań Game Arena), ale jako, że dziś niedziela i po długim weekendzie jestem wypoczęty, więc Niezależny Tydzień wraca z numerem trzecim. W dzisiejszym odcinku trochę o fajnych grach, trochę o premierach, trochę o naszej stronie. Czyli typowy tydzień.
Przede wszystkim najgorętszą premierą jest Deadlight, który zbierał świetne recenzje, gdy wychodził na Xbox 360 jakiś czas temu, a teraz pojawił się na komputerach osobistych. Gra przede wszystkim zachwyciła swoją oprawą wizualną, która na w obecnej wersji została jeszcze bardziej poprawiona. Widziałem grę na własne oczy i mogę to potwierdzić – wygląda niesamowicie. Jeśli ktoś lubi zombie w mrocznych klimatach to obowiązkowo należy się zaopatrzyć w Deadlight.

Kolejnym tytułem jest też Giana Sisters: Twisted Dreams, który wyszedł 23 października, natomiast w Polsce CDP.pl wyda go za 4 dni. Jest to kontynuacja platformówki z prastarym konsol, która wzorowana była na nieśmiertelnym Super Mario Bros. Przygody „sióstr Giana” podobno są grą świetną, a więcej napisze o niej Kuba już niebawem.

Na Steamie zaś pojawiła się gra o nazwie „Guns of Icarus Online”, czyli drużynowa gra o steampunkowych sterowcach. Różne opinie o niej krążą, przychylne i te trochę gorsze, natomiast my jednak wolimy jej konkurenta. Tym akcentem przechodzimy o kolejnego etapu, czyli co u nas się pojawiło?

Owym konkurentem „Guns of Icarus Online” jest „Air Buccaneers HD”, o którym napisałem parę słów i wydałem werdykt. Póki co, gra jest w wersji Beta, ale czuć w niej wielki potencjał. Nie zdziwcie się, jeśli niebawem będzie o niej bardzo głośno. Wojtek natomiast zajął się Afterfall: Insanity w wersji rozszerzonej i pomimo dobrych chęci nie mógł o grze powiedzieć za wiele dobrego. Wideorecenzje można obejrzeć w tym miejscu i oczywiście skomentować także możecie – być może wasza ocena nie zgadza się z oceną Wojtka.

Osobiście też zetknąłem się z Don’t Starve od twórców Shanka i Mark of the Ninja. W recenzji opowiedziałem jak wygląda rozgrywka i gra rozwija się bardzo ciekawie, a co ciekawe nadal w nią zagrywam. Naprawdę wciąga!

Oprócz tego w świecie sporo się działo – rozpoczęła się sprzedaż gry „Pid, której recenzja pojawi się już wkrótce na naszej stronie, szalona seria z PS3 przenosi się na komputery osobiste, czyli PixelJunk 1-6 już się tworzy. Smocze Krzyki ze „Skyrima” potrafią być inspirujące, o czym informują nas The Anti-Socialities w zwiastunie  – pierwszym First Person Shouterze. Natomiast jeśli pamiętacie Limbo, to inspiracje z niego znajdziecie w Grimind, polskim platformowym horrorze 2D. Gra wychodzi już za miesiąc i można składać preordery.

Tyle ze świata gier Indie, a co u nas na stronie słychać? Dużo się dzieje, a strona się rozwija. Byliśmy na Poznań Game Arena, lecz nie ma się czym zachwycać. Śmiało można było pojechać tylko na Zjazd Twórców Gier, bo targi nie oferowały niczego lepszego. Mamy nadzieje, że będzie lepiej za rok. Oprócz tego parę osób do nas dołączyło, w tym gościnnie ekipa z Niezależnych Pixeli, czyli Michał oraz Rafał, a oprócz nich Gosia, która wspomoże nas swoimi tekstami (jej doświadczenie jest oszałamiające!) oraz dwóch świetnych grafików – Marcin i Grzesiek. Witam wszystkich bardziej oficjalnie i życzę powodzenia, no i oczywiście mam nadzieję na owocną dla strony współpracę!

Oprócz tego utrzymujemy kontakt z ekipą Crunching Koalas, więc spodziewajcie się bardzo ciekawych newsów na dniach!

To tyle na ten tydzień, mam nadzieję, że się przyjemnie czytało. Następne wydanie już za tydzień, jak zawsze w niedzielę. Pisał dla was Bartek Trzonek!

Autor: Szyba

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3