Nominacja dla polskiego indyka!

Pod koniec października (22-25) rusza największa impreza związana z grami indie. Do Los Angeles zjadą się deweloperzy związani z segmentem gier niezależnych, a także tłumy fanów. Zostaną też oczywiście rozdane nagrody, ale po kolei.

IndieCade Festival zaoferuje odwiedzającym go graczom panele dyskusje z twórcami, możliwość sprawdzenia gier z całego świata (w tym tytułów jeszcze niewydanych), a nawet zagrania pod gołym niebem w interakcji z innym graczami. Duża impreza, duże wydarzenie i w tym wszystkim znajdzie się polski akcent – jednym z pretendentów do zgarnięcia nagrody i miana najlepszej gry indie w 2015 roku jest 60 seconds! – tytuł poznańskiego studia Robot Gentelmen. W grze wcielamy się w ojca typowej amerykańskiej rodzinki Teda i staramy się przetrwać po atomowej zagładzie. Tytułowe 60 sekund to czas, który mamy na zebranie zapasów i doprowadzenia rodziny do schronu, a potem w tymże schronie czytając dziennik będziemy podejmować różnego rodzaju decyzje (jak np. przydzielanie jedzenie).

Ostatnio do gry, został wydany dodatek, o którym możecie przeczytać tutaj: https://1ndieworld.com/darmowe-dlc-do-60-seconds

A oto wszystkie nominowane tytuły:

…&maybetheywontkillyou
60Seconds!
Aboard the Lookinglass
Armello
Codex Bash
Consentacle
Darknet
Donut County
Eleanor of Ayer
Engare
Fabulous Beasts
Find Maria Rivera
Her Story
Home Improvisation
Kerbal Space Program
Kwaan
Line Wobbler
Memory of a Broken Dimension
Monarch
Museum of Simulation Technology
Myriad
Nevermind
Plug & Play
Prune
Puzzlets
Red & Pleasant Land
SCALE
Seltani
Sentree
Seven Day Band
Story Warriors: Fairy Tales
The Meadow
Throw Trucks With Your Mind
Tribal & Error
Walden, a game
Wonderland: A Solvitur Ambulando Mystery

Konkurencja jest jak widać spora i mocna, ale my oczywiście trzymamy kciuki za naszego reprezentanta w tym zacnym gronie!

Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać o nominowanych grach, bądź o samym festiwalu, zapraszam na stronę: http://www.indiecade.com/2015/nominees