Nowe informacje o Basement Brawl

Znane właściwie tylko z bycia pierwszą polską produkcją na konsole nowej generacji Basement Crawl nie zdobyło uznania graczy. Twórcy gry postanowili ulepszyć pierwowzór. Basement Crawl znane jest teraz jako Basement Brawl, a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że najnowszy tytuł Bloober Team zmaże negatywne wrażenia po nieudanej pierwszej wersji. Zespół postanowił odkryć przed nami historię czwórki bohaterów. 

Azra, skazana złodziejkathief_promo

Azra była wolną jak ptak złodziejką, żyjącą niczym współczesny Aladyn. Zgrabionym bogactwo pomagała swojej niepełnosprawnej kochance o imieniu Sajda. Niestety, w Koranie istnieje tylko jeden rodzaj kary dla złodziei – ucięcie dłoni. Wolny ptak nie poleciał już nigdy więcej.
Życie bezrękiego żebraka nie należy do łatwych. Po pewnym czasie została złamana fizycznie i psychicznie. Gdy nagle przemówił do niej jej własny cień, po prostu go zaakceptowała.
To właśnie cień opowiedział jej o tajemniczym miejscu, gdzie spełniają się marzenia. Miejscu, w którym mogłaby odzyskać dłonie. Azra nie zastanawiała się długo, bez namysłu podążyła za wskazówkami.

Mimmim_promo

Nadużycie, to jedyna rzecz jaką kiedykolwiek poznał. Porzucony przez matkę, bity przez ojca. Prześladowany w szkole i wyśmiewany. Nawet jego żona wykorzystywała go i zniszczyła  ich małżeństwo.
Fakt bycia mimem w niczym nie pomagał.  Sam akceptował i nawet lubił swoją rolę artysty ulicznego, ale dla większości starszych ludzi był dziwadłem. Trudno było wyżyć tylko ze skrawków wrzucanych do kapelusza.
Obecnie, ranny i posiniaczony Mim znalazł się w tajemniczym miejscu. Bez wspomnień, w jaki sposób tu trafił. Na domiar złego jego usta… zostały zaszyte.
Poza ranami miał jednak coś jeszcze. Strach przerodził się w złość. Rozpacz w desperację. Odnajdzie osobę odpowiedzialną za swój stan. Odnajdzie i dopilnuje by odpowiednio za to zapłaciła.

Puppet Mistress (Władczyni Marionetek)pupetmistress_promo

Była jedną z najbardziej obiecujących, młodych, francuskich modelek dekady. Ale co to tak naprawdę w ogóle oznacza? Faktycznie wyglądała cudownie, ale pod wyglądem skrywała się próżna i pusta osoba. Kwestią czasu było wmieszanie się w niewłaściwe towarzystwo. Alkohol, narkotyki i seks. Ktoś mógłby wziąć ją za call girl – gdyby nie fakt, że to ona płaciła za wszystkie przyjemności.

Nie pamięta jak dotarła do Emporium. Tak naprawdę to niewiele pamięta. Wszystko co wie to przeszywający ból jej nowego sztucznego ciała. Obdarta z tożsamości, godności i człowieczeństwa. Została odrzucona na stertę sobie podobnych manekinów.
Wygląda jednak na to, że nieodparty urok jej nie opuścił. Co prawda żaden mężczyzna już się w niej nie zakocha, ale ci zapomniani nieszczęśnicy w Emporium to zupełnie inna sprawa. Oni bez zastanowienia oddadzą swoje nędzne życie w ręce królowej.

Toymakertoymaker_promo

Lalkarz z zawodu i zamiłowania, był mężczyzną dziecinnym i nieodpowiedzialnym. Ożenił się z kaprysu, a jego dzieci były dla niego tylko kolejnymi zabawkami. To właśnie praca była jego jedyną miłością.

Któregoś dnia dzieci jak to dzieci bawiły się w chowanego w warsztacie ojca. Lalkarz nie zwracał na pociechy kompletnie uwagi. W czasie zabawy dzieci ukryły się w wielkim piecu, używanym do wytapiania ołowianych żołnierzy…
Od tego dnia już nic nie było takie same. Żona lalkarza odeszła tuż po wypadku. Zdesperowany, samotny mężczyzna zwrócił się do Emporium a te zaakceptowało złamanego twórcę. Jego jedynym celem stało się „odbudowanie” dzieci. Lecz jak do tej pory, wszystko co wyszło spod jego ręki było wstrętne, wywoływało strach i obrzydzenie.