Nowe informacje o VII ZTG

VII Zjazd Twórców Gier odbędzie się w dniach 25-26 października 2014 w Poznaniu, jako towarzyszące targom Poznań Game Arena. ZTG każdego roku przyciąga kilkudziesięciu czołowych polskich i światowych prelegentów z profesjonalnego i niezależnego gamedevu, a także odwiedzane jest przez tysiące osób zajmujących się bądź zainteresowanych tworzeniem gier. Tegoroczna edycja zapowiada się ciekawiej niż poprzednie. W skrócie wydarzenie będzie jeszcze większe niż zapowiadano, w oszałamiającym tempie przybywa też ogłoszonych ciekawych prelegentów.

Choć pierwsze informacje o ZTG mówiły o 4 salach wykładowych i 50 wystąpieniach, to już teraz, przeszło dwa miesiące przed wydarzeniem, organizatorzy poprawiają, że będzie to raczej sześć sal wykładowych z 1200 miejscami łącznie, co pozwoli na przedstawienie co najmniej 60 wystąpień! VII ZTG to jeszcze więcej różnorodnego, atrakcyjnego programu, niż w ubiegłym roku. Prelekcje można zgłaszać jeszcze tylko przez kolejny miesiąc, do 10 września 2014 za pośrednictwem formularza.

Najnowszymi ogłoszonymi wykładowcami na ZTG 2014 będą:

  • Piotr Iwanicki, designer SUPERHOTa, gry o której to jest coraz głośniej,
  • Tomasz Mazur z IQ Publishing jeden z najbardziej doświadczonych wydawców gier w Polsce,
  • Kacper Szymczak z CreativeForge Games, Lead Designer i specjalista od level design,
  • Konrad Czernik z Techlandu, który poprowadzi m.in. warsztaty z conceptartu, oraz Szymon Janus z Intermarum, który prześledzi ewolucję gier typu tycoon.
  • Thomas Bedenk, znany niemiecki indyk z zespołu Brightside, a także OlleLundahl oraz Niklas Strömz Redgrim rosnące gwiazdy skandynawskiego środowiska indie, będą nie tylko wykładowcami ZTG, ale również zaprezentują swoje najnowsze gry w strefie indie developerów Poznań Game Arena.

ztg

Za organizację VII Zjazdu Twórców Gier odpowiadają Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Koło Naukowe Ruch Projektantów Gier, niezależny twórca Fanotherpg oraz organizator wydarzeń gamedevowych PolishInvasion. Już teraz partnerują im niezależne studia deweloperskie – RobotGentleman, BlackMoonDev, a także animatorzy społeczności graczy z Poznania – Poznańska Gildia Graczy. Wydarzenie jest otwarte dla każdego uczestnika targów PGA (nie pobiera dodatkowych opłat za wstęp) i nie mogło by się odbyć bez sponsorów, takich jak Huuuge Games, Innogames GMBH oraz oczywiście Politechnika Poznańska. Rozmowy z kolejnymi trwają.

Po więcej informacji zapraszamy na Facebooka ZTG.