O ambicji słów kilka

„Mama mówiła mi, że mogę zostać każdym, zostałem więc miastem”. To zdanie nie jest jedynie głupim stwierdzeniem, a jedną z możliwości, które da nam NOWHERE – sim tworzony przez niemieckie studio Duangle.

W NOWHERE wcielimy się w życie potomków ludzkości, którzy zawędrowali aż na krańce wszechświata. Choć obcy fizycznie – różne kształty i wielkości (tak, możesz faktycznie być duży niczym miasto i zostać „domem” dla innych mieszkańców planety), to mentalnie są niemal kalką człowieczeństwa – wciąż chodzą do pracy, zostają gwiazdami rocka i prowadzą wojny. W końcu też umierają, jednak ze śmiercią naszego bohatera rozgrywka się nie kończy. I tu dochodzimy do najciekawszego motywu NOWHERE – gra bowiem rzuci nas w pewien przedział czasowy, pokierujemy daną postacią od jej narodzin, aż do śmierci, by potem przejąć kontrolę nad kimś innym. Historie każdego Nowhere’iana (tak się nazywają mieszkańcy tego uniwersum) będą jednak ściśle ze sobą powiązane. Decyzje podjęte przez ciebie we wcześniejszym życiu, będą mieć wpływ na wygląd świata. Czasem pokierujesz losami kogoś w późniejszym czasie, a czasem gra rzuci cię w buty kogoś z „przeszłości”. Przykład: Pierwsza postać jaką zagrasz to samiec X, zakocha się, założy rodzinę i będzie mieć dwójkę synów. Podejmie on oczywiście mnóstwo decyzji w przeciągu swego żywota, które permanentnie wpłyną na świat gry. Potem przyjmiesz rolę samicy Z, która na świat przyjdzie 20 lat po śmierci X i tak samo jej egzystencja zostawi trwały ślad na uniwersum. W końcu wcielisz się w rolę samca Y, który będzie synem X i zmuszony będzie żyć z decyzjami jakie podjąłeś jako jego ojciec wcześniej. Nikt do tej pory nie stworzył tak ambitnego produktu, więc choćby z tego powodu warto obserwować postępy nad grą.

Tytuł Duangle oprócz samej symulacji życia zaoferuje nam również element fabularny objaśniający pochodzenie Nowhere’ian. Rozgrywkę poznamy z widoku pierwszoosobowego i przyjdzie nam zasmakować zarówno elementów eksploracyjnych, jak i walki, choć tej akurat powinniśmy unikać jak ognia.

Developer poszukuje wsparcia finansowego wśród graczy i na swojej stronie internetowej rozpoczął akcję crowd fundingową – już za 21$ możecie dostać dostęp do wersji alpha gry. Oczywiście wiele rzeczy nie będzie jeszcze działać, lub będzie wymagało dodatkowego szlifowania, ale wraz z postępem prac NOWHERE będzie coraz bardziej warte swej ceny.

Zobaczcie co mają do powiedzenia Duangle i wesprzyjcie ich pracę pod TYM adresem.

via IndieGames