O kocie, który nosił fedorę

Zapamiętajcie ten lekko przydługawy tytuł: Hot Tin Roof: The Cat That Wore a Fedora, bowiem zwiastuje on bardzo klimatyczną grę, wymykającą się łatwemu zaszufladkowaniu.

Hot Tin Roof to sidescroller 3D, w którym poznamy historię rozpikselizowanej, dwu bitowej Emmy Jones – pani detektyw, nie rozstającej się ze swą kotką Franky. Fabuła nie została jeszcze ujawniona, wiadomo tylko, że podążać będziemy śladem makabrycznych morderstw.

Gra ocieka klimatem noire, twórcy poświęcili wiele uwagi, by otoczenie przypominało kino kryminalne lat czterdziestych ubiegłego wieku. Miasto, po którym będziemy się poruszać jest zbudowane w pełnym 3D i będziemy mogli przemieszczać się zarówno w poziomie, jak i w pionie. Prościej mówiąc, mechanika rozgrywki czerpie z dawnych odsłon Castlevanii i Metroida.

Naszym ulubionym przyjacielem w grze (za wyjątkiem kotki!) będzie rewolwer. Developer odda w nasze ręce mnóstwo różnorodnych magazynków, dających postaci nowe zdolności w tym odpychanie, łapanie, sztuczne ognie, etc. Zarzeka się również, że broń ma częściej służyć jako przyrząd, a nie maszyna do zabijania.

Jeśli strona Hot Tin Roof na kickstarterze choćby w najmniejszym stopniu oddaje esencję gry, to należy przygotować się na grę stawiającą nacisk na narrację. Spodziewajcie się licznych dialogów i główkowania nad zagadkami.
Tytuł hula na silniku Unity 3D i zmierza na platformy PC/Mac/Linux (na chwilę obecną).

Po więcej informacji odsyłam do oficjalnej strony Glass Bottom Games, gdzie developerzy starają się dosyć często dzielić postępami nad grą z społecznością) oraz do kickstartera. Możecie również głosować na Hot Tin Roof na Steam Greenlight.