Obejmujemy patronat medialny nad dwoma projektami

W dniu dzisiejszym obejmujemy patronat medialny nad dwoma świetnie zapowiadającymi się projektami. Pierwszym z nich jest Fundacja SkillDev, natomiast drugim konferencja gier video – Checkpoint.


Poniżej przedstawiamy Wam informacje na temat naszych partnerów:

Fundacja SkillDev

Czym jest SkillDev?

To Warsztaty na których wspólnie dyskutujemy i omawiamy różne tematy związane z tworzeniem gier. Teoria połączona z praktyką, gdzie każdy może śmiało przedstawić jakąś ideę i omówić ją wspólnie z całą grupą. Podczas warsztatów słuchamy prezentacji i bierzemy w nich czynny udział, dyskutujemy ze wszystkimi uczestnikami i wykonujemy zadania ćwiczeniowe.

To Wsparcie niezależnych twórców oraz młodych artystów, którzy potrzebują wybić się medialnie lub zdobyć środki na prowadzenie własnych projektów.

To Projekty, czyli różne inicjatywy podejmowane w ramach warsztatów i akcji SkillDev, takie jak konferencje, zjazdy integracyjne, spotkania z różnymi ludźmi czy wspólne tworzenie gier. Czasami ktoś ma pomysł, a my pomagamy go wspólnie zrealizować.

Co dzięki nam zdobędziesz?

Wiedzę praktyczną jak i teoretyczną. Poszczególne projekty w SkillDev są organizowane przez ludzi na co dzień działających w branży growej. Jeżeli coś będzie prezentowane lub przedstawiane, możesz liczyć na to, że odbędzie się to w sposób fachowy i profesjonalny, choć wciąż w luźnej i przyjaznej atmosferze. Nie jesteśmy radykalnymi mentorami.

Kontakty z innymi ludźmi, nie tylko z branży. Dzięki SkillDev możesz poznać wiele wspaniałych i utalentowanych postaci, współpracować z nimi nad wspólnymi projektami i rozwijać się w ich towarzystwie. A może chciałbyś zdobyć pracę? Nie od dziś wiadomo, że o wiele łatwiej dostać się na wymarzone stanowisko dzięki poparciu innej osoby.

Umiejętności kreowania nowych i wspaniałych rzeczy. Dowiesz się jak projektować, tworzyć i składać do kupy gry wideo. Na warsztatach będziesz mógł poćwiczyć takie rzeczy jak chociażby kreowanie postaci czy elementów rozgrywki, a podczas kursów uczyć będą Cię specjaliści z całej Polski.

Doświadczenie w tworzeniu gier. Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrzem. Dzięki nam, pod czujnym okiem innych kreatywnych osób i specjalistów, będziesz mógł pokazać na co cię stać.

Po więcej informacji zapraszamy na http://skilldev.pl/.

white-02

Czym jest CheckPoint?

Checkpoint to spotkanie przedstawicieli branży gier komputerowych z warszawskimi studentami. Przemysł gier prześwietlony pod każdym kątem – rozrywka, biznes, nowe technologie, innowacyjne rozwiązania. Cztery ekscytujące dni wypełnione akcją po brzegi.

Dostrzegamy ogromny potencjał drzemiący w tym sektorze. W odpowiedzi na potrzeby młodych ludzi aktywnie zainteresowanych rynkiem gier zdecydowaliśmy się na realizację pierwszego takiego wydarzenia w środowisku studenckim. Chceckpoint to tydzień pełen spotkań, warsztatów, wykładów i pokazów udowadniający, że gaming przenieść można na wyższy poziom.

Idea przyświecająca Checkpointowi to nie tylko popularyzacja gier wśród studentów, ale też zaprezentowanie biznesowej strony gamingu. Chcemy stworzyć wydarzenie pionierskie w skali szkół wyższych w Polsce – targi gier w połączeniu z konferencją, na której studenci warszawskich uczelni będą mieli możliwość spotkać się z ludźmi pracującymi na co dzień nad grami, przy których każdy z nas spędził sporą część swojego wolnego czasu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową (www.checkpointwarsaw.pl) oraz fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/checkpointwarsaw?fref=ts.