Ouya gorsza od smartfonów

Ouya pod wieloma względami zawodzi. Problemy, z jakimi boryka się stojący za konsolą zespół, wydają się nie mieć końca. Teraz z kolei dowiadujemy się, że w oficjalnych testach technicznych Ouya ustępuje miejsca dużo starszym od siebie smartfonom. Jest aż tak źle?

Z testów przeprowadzonych przez Futuremark wynika, iż sfinansowana na portalu crowdfundingowym konsola Ouya zostaje daleko w tyle za innymi urządzeniami wspieranymi przez system Android, jeśli chodzi o możliwości techniczne. Z 258 mobilnych maszyn, które zbadano, najlepiej wypadła bądź co bądź krytykowana przez branżowych dziennikarzy Nvidia Shield. Ouya w wersji Dev Kit wylądowała na dalekiej 118 pozycji, za wieloma starszymi od siebie smartfonami i tabletami. Wyżej uplasowały się m.in. Samsung Galaxy S II Plus, Acer CloudMobile S500, HTC One, LG Nexus 4 czy Sony Xperia Tablet Z. Wyniki badań zostały sporządzone na bazie benchmarków programu 3DMark.

Podobny test wykonał również James Cootes, lead developer ulokowanego w Nottingham studia Crystalline Green, zajmującego się produkcją gier na systemy Android. I mimo że jego ofiarą nie była wersja retail a Dev Kit, jak w przypadku serwisu Futuremark, rezultaty i spostrzeżenia były podobne – kryjąca się w Ouyi Tegra 3 T33 już teraz nie nadąża za wieloma innymi urządzeniami wspartymi Androidem. Konsoli nie pomaga słaby line-up, problemy związane z poprawnym działaniem wszystkich funkcjonalności i kontrolera, jak również opóźnienia w dostawach sprzętu i słaby support. Czyżby najsowiciej dofinansowany dotąd sprzęt na Kickstarterze miałby nie poradzić sobie z rynkowymi realiami? Na tę chwilę jego przyszłość maluje się w co najmniej ciemnych barwach.