P.E.L. – kolejny projekt na wspieram.to

Wspieram.to to polska platforma crowdfundingowa, działająca na takiej samej zasadzie co Kickstarter.com czy indiegogo.com. Tutaj jednak mamy możliwość wspierania rodzimych produkcji bez przejmowania się kursami walut.

W Peak of Eternal Light gracz przenosi się do 2060 roku. Władzę nad światem sprawują trzy potęgi: Stany Zjednoczone Ameryki, Unia Europejska i Konglomerat Japońsko-Turecki. Atmosfera między nimi jest bardzo napięta i gdy ginie Sekretarz Generalny ONZ sytuacja zaczyna się pogarszać. Pośpiesznie zebrana komisja śledcza zostaje wysłana do bazy, w której rozbił się krążownik. Wchodzą w nią przedstawiciele każdego z imperiów: Anna Kowalska z Interpolu, Delmar Yedda z amerykańskich sił lotniczych i Takeo Ouchi – technik lotnictwa i kosmonautyki.

P.E.L to klasyczna przygodówka, w której ma znaleźć się ogromna ilość „easter eggów”. Podejmowane akcjie będą miały wpływ na końcowy raport z miejsca katastrofy, a każdy z trójki bohaterów odznacza się indywidualnymi zdolnościami i osobowością.

Produkcja jest już ukończona w 66% i powstaje we współpracy z inżynierem lotnictwa. Środki, które twórcy chcą zebrać mają być przeznaczone na dodatkowe grafiki i lektorów, którzy użyczą głosu postaciom.