Panie i Panowie, czas dać komuś w twarz!

Brakuje wam dobrego multiplayera, który całkowicie pochłonie was na setki szybkich meczy okraszonych spontanicznymi atakami złowieszczego śmiechu i wyzwiskami latającymi we wszystkich kierunkach? Jeśli przy okazji czujecie zamiłowanie do fraków i cylindrów, a wasz kot nosi monokl, to zobaczcie Gentlemen! w akcji.

Androidowy hit (dostępny również na iPadzie) przeszedł konwersję na systemy desktopowe i już dziś, na PC oraz Mac, za jedyne 5$, możesz posłać śmiertelnego gołębia na twarz swojego najlepszego przyjaciela. Jeśli ktoś nie miał styczności z wersją przenośną to spieszę donieść, że rozgrywka opiera się na pojedynku dwóch dżentelmenów, którzy dysponując morderczym arsenałem, próbują posłać się do piachu. Mecz składa się z czterech rund, na których początku każdy z graczy dostaje jedną, całkowicie losową, broń.

Symetryczne mapy i zmienna grawitacja stanowiły silny aspekt w wersji mobilnej, w której dwoje graczy toczyło pojedynek naprzeciw siebie przy użyciu jednego tabletu. Siłą rzeczy gra na monitorze pozbawiona jest tej atrakcji. Niemniej jednak, mapy są zaprojektowane z głową i jeśli będzie to wasze pierwsze podejście do Gentlemen! to powinniście otrzymać solidną dawkę dobrej zabawy, tym bardziej że developer pokusił się o rozszerzenie rozgrywki do czterech playerów. Żeby zachować istotną dawkę (nie)kontrolowanego chaosu nie sięgnięto po split screen, więc oprócz celności potrzebna będzie wam również koordynacja ruchowa, by pozostać na ekranie.

Nie zostaliśmy uraczeni oficjalnym gameplayem w wersji na maszyny stacjonarne, więc odsyłam do oryginału na iPada oraz Androida: