Piękno przede wszystkim czyli nowa gra twórców Bastion

Przed chwilą informowałem Was o świetnej wyprzedaży, w której głównym bohaterem jest produkcja SupergiantBastion. Nie jest to ostatnia dobra wiadomość dla wszystkich fanów ich twórczości.

Studio zapowiedziało nowy projekt porzucający klimaty baśniowej opowieści na rzecz science – fiction. Projekt nazwany został – Transistor.

Tytuł przeniesie nas do dalekiej przyszłości a dokładniej do miasta Cloudbank. Naszą postacią tym razem będzie kobieta o imieniu Red, która wyposażona została w tytułową broń – oglądając zwiastun możemy być pewni, iż jest to miecz. Oręż został zdobyty po nieudanym ataku tajemniczych przeciwników.

To właśnie tajemniczy zabójcy będą naszym głównym oponentem. Zapytacie, dlaczego gonią biedną Red? Sytuacja jest wręcz banalna – omawiana wcześniej broń jest należy właśnie do przeciwników bohaterki. Zrobią wszystko, aby odebrać swoją należność.

Podczas ucieczki i podróży poznamy sekret stojący za Transistorem (tytułowy miecz).

Został także przedstawiony pierwszy zwiastun, na którym widać podobieństwa do Bastionu. Słychać również głos Ashley Barret, która zaśpiewała piosenkę z poprzedniej produkcji Supergiant.

Docelowo tytuł ma się ukazać w 2014 roku, niestety na razie nie wiemy, na jakie platform. Szczęściem jest to, iż grywalną wersję zobaczymy na tegorocznym PAX, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Czy po raz kolejny otrzymamy niezależną grę roku? Oby..