Pierwsza naprawdę niezależna paczka gier?

Ludum Dare to serwis, a zarazem społeczność twórców gier, którzy organizują compo (tematyczne konkursy gamedevu w krótkim czasie) i gdzie można znaleźć prawdziwe niezależne perełki. Warto nadmienić, że z LD wywodzi się m.in. McPixel oraz QbQbQb.

Ciekawą inicjatywą związaną z produkcjami indie są paczki z grami, takie jak Humble Indie Bundle, czy Indie Royale. Jednym z częstych zarzutów jest to, że pojawiają się tam nierzadko tytuły, w przypadku których trudno jest mówić o niezależności. Jeden z aktywnych uczestników LD wpadł na pomysł stworzenia paczki o nazwie Ludum Dare, która zawierałaby kilka wybranych tytułów w różnych kategoriach:
– innowacja – gry reprezentujące nową, niespotykaną mechanikę,
– technologia – gry wykonane przy pomocy różnych technologii,
– muzyka – gry wykorzystujące muzykę jako część swojej mechaniki,
– perełki – te które, nie dostają się na szczyty rankingów, jednak twórcy nadal je rozwijają.

 

 

To tylko cztery przykłady, jakie podaje Argentyński twórca. Pozostaje jednak jeszcze problem z… pieniędzmi. Nasuwa się pytanie, co zrobić z dochodami. Czy, i w jaki sposób, powinno się je podzielić pomiędzy twórców, czy też należy przeznaczyć je na akcje charytatywne lub rozwój społeczności?
Paczka Ludum Dare to ciekawy pomysł, który mam nadzieję zostanie wkrótce dopracowany i wdrożony, a także pomoże wskrzesić pierwotne założenie, gdzie mała gra = małe pieniądze i dużo zabawy.

Sam temat można zobaczyć w tym miejscu