Pierwszy gameplay trailer Liberated zapowiada komiksową rewolucję

Połączenie gry i powieści graficznej w klimacie tech-noir pojawi się na PC i Nintendo Switch w 2019 r.

Warszawa – 29 lipca, 2019 — Można już obejrzeć pierwszy gameplay trailer Liberated – w pełni grywalnej powieści graficznej z gatunku tech-noir, która wkrótce zadebiutuje na PC na platformach GOG i Steam, a także na Nintendo Switch (wersje na PlayStation 4 i Xbox One pojawią się później). Sprawdź, jak ręcznie rysowana komiksowa opowieść niezauważalnie zmienia się w grę wideo, w której kryjesz się w cieniach i walczysz o przetrwanie – tak za pomocą broni, jak i własnego sprytu!

 

Liberated to interaktywna powieść graficzna, która łączy doznania płynące z czytania komiksu z akcją znaną z gier wideo. To historia obfitująca w wybory fabularne, akcję widzianą z bocznej perspektywy, strzelaniny, sekcje skradankowe i zagadki – które płynnie przechodzą z jednego w drugie z komiksowego panelu na panel.

Fabuła Liberated jest osadzona w niedalekiej przyszłości, w rzeczywistości, w której stechnicyzowane społeczeństwo niezauważenie wpadło w sidła dyktatury. Władza korporacji, sankcjonowana przez rząd dezinformacja, policyjny nadzór i utrata prywatności doprowadziły do powstania świata pełnego odcieni szarości, gdzie nic nie jest jednoznacznie dobre albo złe. W Liberated prawda jest względna, zaś gracz będzie mógł jej zakosztować z perspektywy obu stron konfliktu.

– Chcemy, aby Liberated było doświadczeniem prowokującym do rozważań, dotykającym bardzo prawdziwych tematów, bliskich każdemu z nas – mówi Marek Czerniak, creative director w Atomic Wolf. – Liberated zadaje trudne pytania o współczesną technologię, kontrolę nad informacjami oraz to, w jaki sposób uzyskana tą drogą władza może otworzyć drzwi dyktaturze.

– To początek naszej rewolucji w dziedzinie cyfrowego komiksu: łączymy wpływające na opowieść interakcje, bogaty gameplay, wybory i konsekwencje – mówi Robert Purzycki, współzałożyciel Walkabout. – Nasz framework Playable Graphic Novel wkrótce umożliwi twórcom gier i komiksów współpracę przy nowych projektach z pogranicza obu mediów. To coś całkiem nowego!
Zobacz stronę Liberated: http://liberated.games/
Dodaj Liberated do Listy Życzeń Steam: https://store.steampowered.com/app/875310/Liberated/
Bądź na bieżąco z Liberated na GOG: https://www.gog.com/game/liberated
Obserwuj Liberated na Twitterze: https://www.twitter.com/liberated_game
Obserwuj Liberated na Facebooku: https://www.facebook.com/liberatedgame