PIXEL HEAVEN 2013 – 15 i 16 czerwca w Warszawie!

Nie lada gratka czeka wielbicieli gier komputerowych – w absolutnie pełnym tego sformułowania znaczeniu. 15 i 16  czerwca w warszawie w klubie CDQ odbędzie się Pixel Heaven 2013 – impreza łącząca niezapomniane czasy elektronicznej (i nie tylko) rozrywki lat 80 i 90. ubiegłego wieku z generacją współczesnych gier wideo.

Czujesz przyjemną nostalgię związaną z kultowymi komputerami lat 80. i 90 ubiegłego wieku? Nazwy ZX Spectrum, Atari, C64, Amstrad, Amiga budzą w Tobie miłe wspomnienia? Pamiętasz czasy Wyścigu Pokoju rozgrywanego w kapsle z przyjaciółmi pod blokiem? Spędzałeś czas w kultowych salonach arcade, grając w Moon Patrol i flippery? Twoimi ulubionym bohaterami byli Kajko i Kokosz? A może Tytus, Romek i A’Tomek? Ciągle lubisz spędzać czas przy grach na swoim współczesnym komputerze i konsoli?

TIMETABLE

Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi „tak” – PIXEL HEAVEN 2013 to idealne miejsce dla Ciebie! W ciągu całego weekendu (w tym również nocy z sobotę na niedzielę) 15 i 16 czerwca organizator wydarzenia przewidział szereg niepowtarzalnych atrakcji. Wśród nich:

  • 8/16 BIT PLAYZONE – strefa z kilkudziesięcioma stanowiskami retro gotowymi do gry (a więc ZX Spectrum, Atari i Commodore małe i duże, Amstrad, konsole z epoki…)
  • GAME CONTEST – konkursy z nagrodami w największe growe klasyki
  • WYŚCIG POKOJU – a więc zawody w kapsle w starym stylu na torze Red Bull Kapsle
  • FLIPPER HEAVEN CUP – międzynarodowy turniej flipperowy oraz flipperowa strefa free play
  • LOW BIT BEATS – koncerty w klimacie (Nielogiczny, I Set My Pixel On Fire i rewelacyjny, międzynarodowy skład AY-RIDERS, grający koncerty z użyciem ZX81 i ZX Spectrum)
  • NOC Z DEMOSCENĄ – na zakończenie pierwszego dnia – chillout przy najlepszych demoscenowych produkcjach na maszyny 8 i 16 bit
  • INDIE BASEMENT – prezentacja gier od twórców niezależnych
  • RETRO STORIES – prawdziwa wisienka na torcie! Cykl prezentacji i paneli dyskusyjnych o początkach gier i prasy komputerowej w Polsce, z udziałem osób, które to w naszym kraju tworzyły! Ponadto początki polskiego gamedevu, Q&A z Frederickiem Raynalem, twórcą m. in. Alone in the Dark oraz panel indie.

Więcej informacji: www.pixelheaven.pl oraz www.facebook.com/pixelheaven. Relacja z całej imprezy będzie dostępna na naszym portalu 🙂

[Informacja prasowa]