Pixel Perfekt – ultra trudny retro platformer na mobilne platformy

Pixel Perfekt jest pierwszą produkcją na platformy mobilne stworzoną przez Mariusza Górskiego. Tytuł czerpie pełnymi garściami z klasyków z 8bitowych komputerów takich jak Manic Miner, Jet Set Willy, Chuckie Egg czy Monty On the run. 

Główny bohater Norman został okradziony, stracił swoje drogocenne klucze i ty graczu, musisz pomóc mu je odzyskać. Zasady gry są banalne. Trzeba odszukać wszystkie klucze w danym etapie i dojdź do wyjścia omijając wrogów i pułapki.

Brzmi prosto, w rzeczywistości jest odwrotnie. Dotyk każdego potwora, zahaczenie o kolce, upadek z wysokości zabijają naszego bohatera. Poziomy są zaprojektowane tak by stanowiły wyzwanie dla gracza. Musisz wymierzyć każdy skok, znać ścieżkę ruchu każdego potwora i przy tym mieć odrobinę szczęścia, aby pomyślnie dojść do wyjścia.

[blockquote_box]Dołożyłem wszelkich starań by gra była dostosowana do platform mobilnych jeśli chodzi o sterowanie. Nie ma tutaj żadnych „nakładek” na ekran w postaci wirtualnych przycisków, dziwnych i skomplikowanych wzorów. Schemat sterowania użyty sprawia, że niezależnie od wielkości dłoni i ekranu będzie się nam grało wygodnie. – powiedział Mariusz Górski[/blockquote_box]

Cechy gry:

  • 50 oryginalnych i interesujących etapów o różnym poziomie trudności i schemacie rozgrywki
  • Grafika i muzyka retro sprawia, że poczujesz się jakbyś cofnął się do przeszłości do ery komputerów 8bitowych.
  • Gra jest bardzo wymagająca i trudna. Jednak proste zasady i intuicyjne sterowanie sprawiają, że możesz szybko nauczyć się grać nawet jeśli jesteś „niedzielnym” graczem.
  • Zapewnie efekt chipsa. Znasz to uczucie, kiedy przy każdym sięgnięciu po chipsa mówisz „ostatniiiiii” i mimo to sięgasz po następnego. Tak samo będzie z tą grą. Każda śmierć będzie ostatnia, a mimo to będziesz nadal grać.
  • Intuicyjne i wygodne sterowanie, niezależnie od posiadanego telefonu czy wielkości rąk..
  • Zanurz się w 8bitowym świecie, dzięki klimatycznej pixelowej grafice i genialnej muzyce skokmponowanej przez stratkata.
  • 18 kostiumów do odblokowania po pobiciu rekordów.

screenshot8
 
Gra jest dostępna na platformę Windows Phone od 1 sierpnia. W tej chwili także tworzona jest wersja na platformy Android i IOS.

Grę możecie pobrać stąd – https://www.microsoft.com/pl-pl/store/games/pixel-perfekt/9nblgggz57lv

[Informacja prasowa]