Point and Click na Oculusa

Wielu autorów science fiction używa w swoich powieściach pomysłu z przeniesieniem ludzkiego umysłu do cybernetycznego mózgu, tym tropem idzie również Loading Human od Untold Games.

Loading Human będzie przygodówką z gatunku point and click skupiającą się na chorym na Alzheimera pisarzu. Gdy autor coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością jego żona postanawia przenieść jego świadomość do cyfrowej rzeczywistości używając do tego pionierskiego programu zwanego Loading Human.

Jako gracz wcielimy się w chorego pisarza, który będzie musiał przeżyć swoje życie na nowo. Konwencja rozgrywki przypominać ma tytuły takie jak choćby Monkey Island z jedną diametralną różnicą, gra tworzona jest z myślą o Oculus Rifcie i kontrolerach ruchu takich jak Sixense Stem, czy Razer Hydra.

Immersja w Loading Human będzie ogromna, każdy podniesiony przez nas przedmiot będzie interaktywny, zaś widok z oczu bohatera dopełni tylko uczucie bycia kimś innym. O to bowiem najpewniej chodzi autorom – człowiek chorujący na Alzheimera, nie rozpoznający nawet własnej żony, widząc swoje życie od nowa nie odbiera go jako własnego. Czy gracz chociaż przez chwilę poczuje, że jest kimś innym? Tego dowiemy się dopiero po premierze gry.

Tytuł powstający na Maca i Windowsa wesprze również rozgrywkę na tradycyjnym monitorze, jednak do zabawy niezbędny będzie kontroler ruchu.

via Joystiq