Point & click w nowych szatach

Post-apokaliptyczny motyw jest często wykorzystywany przez twórców filmów, książek i oczywiście gier. Mogłoby się wydawać, że to temat wyczerpany, tak samo jak ludzie, którzy w tym świecie żyją. A jednak Moonburnt Studio wykreowało coś, co może dodać świeżości na tym poletku.

Columnae: A Past Under Construction ukazuje Ziemię niezdatną do życia po ekologicznej katastrofie. Bogacze zamknęli się w miejcu zwanym Deus – niebiańskiej osadzie zbudowanej na gigantycznych metalowych filarach zwanych właśnie kolumnami. W nich zaś osiedlili się Ci, którzy mają mniejszą zasobność portfela tworząc społeczność pełną korupcji, zepsutych polityków i z panującym powszechnie ubóstwem. Pod kolumnami zaś znajduje się maszyna „trzymająca sekrety przeszłości” co jak sugeruje tytuł może mieć niemałe znaczenie dla całej fabuły.

Gra będzie zawierała elementy klasyczne dla gatunku point & click, jak zagadki oparte na badaniu przedmiotów czy prowadzenia dialogów. Fabuła nie będzie liniowa, rozdziały będą przebiegały niechronologicznie w zależności od naszych wyborów i wpłynie to na wydarzenia nie tylko z przyszłości, ale także z przeszłości. Naszym celem będzie oczywiście dostanie się do raju, którym jest Deus, po drodze odwiedzając zakamarki nie tylko tytułowych kolumn, ale również podziemnej Maszyny czy też klifów zamieszkanych przez plemienny lud. Całość jest oprawiona ciekawą i mroczną grafiką potęgującą steampunkowy klimat.

Zarówno klimatyczny trailer jak i zdjęcia dają nadzieję na naprawdę udany kawałek kodu. Czy tak będzie? Dowiemy się jak producentom uda się zebrać odpowiednie fundusze. Oby!

O projekcie możecie przeczytać na stronie studia: http://moonburntstudio.com/press/