Polowanie na potwory

Malutkie studio Nom Nom Games stało się pionierem technologii asm.js stworzonej przez Mozillę i projektuje pierwszą grę w 3d na niej opartą – Monster Madness Online.

Monster Madness Online to cross platformowa strzelanka z elementami RPG wcielająca nas w rolę dzieciaków broniących swego miasta przed najazdem niecnych Marsjan. Ustalona data premiery tytułu to maj 2014r. jednak już teraz możecie sprawdzić wersję pre alpha na stronie gry. MMO powstaje z myślą o niemal każdym sprzęcie od iOS i Androida, przez Windowsa, Maca, Linuksa, aż po jakąkolwiek przeglądarkę internetową.

Ciekawe w tym wszystkim jest użycie technologii asm.js, która jest rozwiniętym językiem JavaScript umożliwiającym deweloperom na użycie zaawansowanej fizyki, grafiki 3d, czy zaimplementowaniu rozgrywki po sieci, a to wszystko bez potrzeby tworzenia wtyczki ani instalowania czegokolwiek na naszym dysku twardym. Jeśli rozwiązanie Mozilli się sprawdzi to będzie można spodziewać się wysypu gier wyższych lotów na przeglądarki internetowe. Poniżej ekipa Nom Nom Games opowiada o pracy przy użyciu asm.js.

via Joystiq