Polskie tytuły w walce o nagrody Game Developers Conference

Organizatorzy największej i najpopularniejszej branżowej konferencji na świecie GDC przedstawili listę nominowanych gier do nagród Game Developers Choice Awards.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż na ogłoszonej liście znajdują się także polskie produkcje – This War of Mine oraz The Vanishing of Ethan Carter. Tytuł stworzony przez ekipę The Astronauts powalczy o cztery statuetki, natomiast najnowsze dzieło 11 bit studios o dwie. Polskie produkcje stoczą także bratobójczy pojedynek w dwóch kategoriach – najlepsza fabuła i najbardziej innowacyjna gra.

Poniżej znajdziecie pełną listę nominowanych gier we wszystkich kategoriach:

Gra roku

  • Bayonetta 2 (Platinum Games/Nintendo)
  • Middle-Earth: Shadow of Mordor (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft (Blizzard)
  • Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega)

Wyróżnienie: Titanfall (Respawn/Electronic Arts), Valiant Hearts: The Great War (Ubisoft Montpellier/Ubisoft), Far Cry 4 (Ubisoft Montreal/Ubisoft), Dragon Age: Inquisition (BioWare/Electronic Arts), Super Smash Bros. for Wii U (Sora Ltd. and Bandai Namco/Nintendo)

Najbardziej innowacyjna gra

  • Bounden (Game Oven)
  • Middle-Earth: Shadow of Mordor (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • This War of Mine (11 bit studios)
  • The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts)
  • Monument Valley (Ustwo)

Wyróżnienie: Crypt of the Necrodancer (Brace Yourself Games), Extrasolar (Lazy 8 Studios), Elite: Dangerous (Frontier Developments), Elegy For A Dead World (Dejobaan Games), 80 Days (Inkle Studios)

Najlepszy debiut

  • Yacht Club Games (Shovel Knight)
  • Respawn Entertainment (Titanfall)
  • The Astronauts (The Vanishing of Ethan Carter)
  • Stoic Studio (The Banner Saga)
  • Upper One Games (Never Alone)

Wyróżnienie: Dynamighty (CounterSpy), Hinterland Games (The Long Dark), 1337 & Senri (Leo’s Fortune), MachineGames (Wolfenstein: The New Order), Hipster Whale (Crossy Road)

Najlepszy design

  • Middle-Earth: Shadow of Mordor (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Shovel Knight (Yacht Club Games)
  • Dragon Age: Inquisition (BioWare/Electronic Arts)
  • Captain Toad: Treasure Tracker (Nintendo EAD Tokyo and 1-Up Studio/Nintendo)
  • Hearthstone: Heroes of Warcraft (Blizzard)

Wyróżnienie: Mario Kart 8 (Nintendo EAD Tokyo/Nintendo), Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega), Destiny (Bungie/Activision), Monument Valley (Ustwo), Far Cry 4 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Najlepsza gra mobilna

  • Threes! (Sirvo)
  • Super Smash Bros. 3DS (Sora Ltd. and Bandai Namco/Nintendo)
  • Hearthstone (Blizzard)
  • 80 Days (Inkle Studios)
  • Monument Valley (Ustwo)

Wyróżnienie: Bounden (Game Oven), Bravely Default (Silicon Studio and Square Enix/Nintendo and Square Enix), Desert Golfing (Blinkbat Games), Velocity 2X (FuturLab), Fantasy Life (Level-5/Nintendo)

Najlepsza grafika

  • Monument Valley (Ustwo)
  • Hohokum (Honeyslug and Richard Hogg/Sony)
  • Child of Light (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Bayonetta 2 (Platinum Games/Nintendo)
  • Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega)

Wyróżnienie: Never Alone (Upper One Games/E-Line Media), The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts), Transistor (Supergiant Games), Broken Age: Act 1 (Double Fine Productions), Destiny (Bungie/Activision)

Najlepsza fabuła

  • 80 Days (Inkle Studios)
  • This War of Mine (11 bit studios)
  • Kentucky Route Zero: Episode 3 (Cardboard Computer)
  • Middle-Earth: Shadow of Mordor (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts)

Wyróżnienie: Dragon Age: Inquisition (BioWare/Electronic Arts), Valiant Hearts: The Great War (Ubisoft Montpellier/Ubisoft), Tales From The Borderlands: Episode 1 (Gearbox Software/Telltale Games), D4: Dark Dreams Don’t Die (Access Games/Microsoft), Hatoful Boyfriend (Mediatonic/Devolver Digital)

Najlepszy dźwięk

  • Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega)
  • Hohokum (Honeyslug and Richard Hogg/Sony)
  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Transistor (Supergiant Games)
  • The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts)

Wyróżnienie: Child of Light (Ubisoft Montreal/Ubisoft), Far Cry 4 (Ubisoft Montreal/Ubisoft), D4: Dark Dreams Don’t Die (Access Games/Microsoft), Bayonetta 2 (Platinum Games/Nintendo), Crypt of the Necrodancer (Brace Yourself Games)

Najlepsza technologia

  • Destiny (Bungie/Activision)
  • Middle-Earth: Shadow of Mordor (Monolith Productions/Warner Bros.)
  • Wolfenstein: The New Order (MachineGames/Bethesda)
  • Elite: Dangerous (Frontier Developments)
  • Far Cry 4 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Wyróżnienie: Assassin’s Creed Unity (Ubisoft Montreal/Ubisoft), The Last of Us: Remastered (Naughty Dog/Sony), Sunset Overdrive (Insomniac Games/Microsoft), Alien: Isolation (Creative Assembly/Sega), Infamous: Second Son (Sucker Punch Productions/Sony)

Konferencja GDC odbędzie się po raz 15 w dniach 2-6 marca 2015 roku w San Francisco.

[Źródło]