Poznaj gry stworzone w RPG Maker

Wśród gier niezależnych na świecie jest cała masa projektów zrobiona na silniku RPG Makera. O ile na światowym rynku gier indie są to często rozpoznawalne i uznane produkcje, to Polsce działalność twórców RM jest niszowa. A szkoda, bo wśród naszych rodzimych projektów często można znaleźć growe perełki i to nie tylko z gatunku RPG.

Prosty w obsłudze program pozwala na stworzenie rozmaitych gier 2D, a głównym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Przez kilkanaście lat ewolucji kolejnych silników RPG Makera przewinęły się już udane horrory, wyścigi, przygodówki, zręcznościówki czy platformówki.

Pod koniec roku startuje jedenasta edycja konkursu zwanego Golden Forki. To coroczne podsumowanie najlepszych gier z polskiej sceny RPG Makera.

3

Ponad 40 tytułów wystartuje w kategoriach Pełnych wersji, Dem oraz Zapowiedzi. Dla tych, co nie mieli jeszcze styczności z RM to świetna okazja na poznanie ciekawych, niezależnych gier 2D. Po więcej informacji zapraszamy na goniecrm.pl/ oraz tsukuru.pl.

ravenone

Autor: ravenone

Założyciel i redaktor naczelny Gońca RM - działającego od ponad 5 lat portalu o rpg makerze, a także twórca kilku gier, głównie rpg w tymże programie.

  • MrEvilRobot

    Niedługo na steam pojawi się Crudelis polska produkcja zrobiona w RM.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3