Poznajcie Badass Hero – nową produkcję Awesome Games Studio

Jeżeli pamiętacie produkcję Oozi: Earth Adventure, którą prezentowaliśmy Wam na początku działalności to mamy super informację. Krakowski zespół Awesome Games Studio pracuje nad nowym tytułem zaprezentowanym po raz pierwszy na Digital Dragons oraz ostatnio na Pixel Heaven.

Badass Hero to platformówkowy shooter z elementami roguelike. Gracz wciela się w Badassa – komiskowego bohatera, którego przeznaczeniem jest ratować świat przed rozmaitymi zagrożeniami. Głównymi cechami gry są: intensywny, dynamiczny gameplay ze strzelaniem i unikaniem pocisków, losowa generacja poziomów i przedmiotów zdobywanych przez gracza, oraz permanentny rozwój postaci. Gra jest wykonana w nowoczesnej grafice 2D nawiązującej do komiksowych rysunków.

Podstawowy gameplay opiera się na strzelaniu do wrogów przy jednoczesnym unikaniu pocisków oraz przeszkód. Z pokonanych wrogów uzyskujemy tusz, którego używamy aby rozwinąć naszą postać gdy zginiemy. Gra zachęca do dynamicznego i agresywnego stylu gry poprzez system combosów, których wykonywanie wzmacnia zdolności bojowe naszej postaci.

Premiera gry jest planowana na 2017 rok i obejmie platformy Steam, Xbox  One oraz Playstation 4.

Więcej informacji – http://www.badasshero.com/

Jakub Wójcik

Autor: Jakub Wójcik

Założyciel serwisu 1ndieWorld największego portalu w Polsce zajmującego się grami niezależnymi. W tym momencie zarządza marketingowo swoim projektem. Odkąd tylko pamięta jest zapalonym graczem, a jego pierwszą miłością było Commodore 64. Niegdyś pisał na łamach GIEROmaniaka i profesjonalnie grał w FIFĘ, obecnie zagorzały miłośnik gier niezależnych, a w szczególności dzieła stworzonego przez Phila Fisha. Założyciel i pomysłodawca Games Rage, którego pierwsza edycja odniosła duży sukces. Ma jeszcze wiele pomysłów związanych z polskim gamedevem.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3