Praca reportera bywa straszna

Już za cztery dni na Steam wyląduje Outlast – survival horror przygotowany przez studio Red Barrels. W grze wcielimy się w postać Milesa Upshura, reportera który w toku swego śledztwa trafia do Mount Massive Asylum – szpitala psychiatrycznego wybudowanego gdzieś w samym środku Gór Colorado. Czemu główny bohater tam się znalazł?

Upshur od lat śledzi poczynania międzynarodowej korporacji Murkoff. Im głębiej zanurza się w ten temat, tym więcej ciekawych i niepokojących prawd wychodzi na światło dzienne. Raz wywęszonego globalnego spisku, nie można pozostawić bez odpowiedzi, przeczytajcie więc jeden z artykułów jego autorstwa, wprowadzający graczy do wydarzeń, które będziemy mogli poznać w Outlast.

„The Devil’s Bargain” – Miles Upshur

(Angielski artykuł zapisany jest w rozszerzeniu .doc).

Podoba mi się kampania promocyjna prowadzona przez Red Barrels, pokazuje jak niskim kosztem można wzbudzać zainteresowanie graczy. Surowy dokument jest wiarygodny i wygląda jakby faktycznie reporter przesłał go do gazety, dla której pisze artykuły. Outlast zapowiada się na niesamowicie smakowity kawałek kodu, to znaczy jeśli nie będziecie bali się po niego sięgnąć.

Grę będzie można kupić za 20 dolców (bez centa) na Steam już 4 września tego roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.