Premiera Czarodziejskiego Fletu – tytułu, który w oryginalny sposób łączy świat opery ze światem gier

Produkcja od warszawskiego, niezależnego studia LabLike, zadebiutowała właśnie w App Store, oferując graczom połączenie magii opery z fantastycznymi łamigłówkami. A to wszystko w pięknej oprawie graficznej.

Polskim developerom nie brakuje świetnych pomysłów i umiejętności, kiedy mowa o produkcji gier. Niezależnie od platformy i gatunku zawsze znajdzie się przynajmniej jeden tytuł, który wyróżnia się oryginalnością, grywalnością czy stylem graficznym, a za którym stoi polski zespół. Dziś do tej czołówki dołącza warszawskie, niezależne studio LabLike odpowiedzialne za Czarodziejski Flet – pierwszą na świecie grę logiczną, która uwspółcześnia klasyczne medium, jakim jest opera i przekłada je na język zrozumiały dla graczy.

Czarodziejski Flet od dziś dostępny jest w App Store: http://apple.co/1NOl31H w promocyjnej cenie 1.99 EUR. Promocja potrwa do 24 października. Po jej zakończeniu grę dostępną na iPhone’y oraz iPady będzie można nabyć w cenie 3.99 EUR.

Czarodziejski Flet, to gra, która powstała w wyniku współpracy warszawskiego studia LabLike z japońskim reżyserem operowym – Amonem Miyamoto. Efektem tej współpracy były inscenizacja opery Czarodziejski Flet Mozarta, która miała miejsce w Tokio, w lipcu tego roku. Scena operowa przeistoczyła się w świat gry komputerowej, w który wkracza Tamino – główny bohater mozartowskiego arcydzieła.

Zainspirowany tym oryginalnym podejściem, zespół LabLike postanowił rozwinąć ten pomysł i przenieść historię i bohaterów znanych z opery do świata gier. W efekcie powstała przepiękna i niezwykle grywalna gra logiczna, która zdobyła III miejsce w konkursie Very Big Indie Pitch w czasie Pocket Gamer Connects w Londynie, a przez serwis Gamezebo została uznana najlepszą grą targów Casual Connect w San Francisco.

W grze Czarodziejski Flet wcielamy się w rolę Tamino – młodego, szlachetnego księcia, którego przeznaczenie zawiodło do królestwa Królowej Nocy. Uratowany przed atakiem zabójczego węża przez 3 wiedźmy służące królowej, Tamino obiecuje uratować jej córkę – piękną księżniczkę Paminę, z rąk złego Sarastro. Tak rozpoczyna się podróż pełna tajemnic, magii i niebezpieczeństw. Z pomocą Czarodziejskiego Fletu, który otrzymał od trzech wiedźm, Tamino musi dowieść swojej lojalności, odwagi i prawości, by uratować księżniczkę. Jednak w świecie, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje, ocalenie Paminy to dopiero początek drogi do odkrycia prawdziwej tajemnicy królestwa Królowej Nocy.

czarodziejskiflet2

Czarodziejski Flet to gra logiczna, w której celem jest ułożenie ścieżki tak, aby móc opuścić poziom. Gracz może przesuwać kafelki budujące drogę do wyjścia zarówno w pionie jak i w poziomie, uważając jednocześnie na pułapki, ataki zabójczego węża, trzęsienia ziemi i strażników chcących mu uniemożliwić uratowanie pięknej księżniczki Paminy. Na każdym z poziomów ścieżkę można ułożyć na kilka różnych sposobów. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza i jego zdolność logicznego myślenia.

GŁÓWNE CECHY GRY

 • Zwycięzca III miejsca w konkursie Very Big Indie Pitch w trakcie Pocket Gamer Connects 2015 w Londynie.
 • Zdobywca tytułu Najlepszej Gry targów Casual Connect w San Francisco w rankingu Gamezebo.
 • Gra logiczna wykorzystująca muzykę i historię z opery Mozarta “Czarodziejski Flet”.
 • Styl graficzny lokacji i postaci inspirowany scenografią tokijskiej inscenizacji opery w reżyserii wybitnego Amona Miyamoto.
 • 32 zróżnicowane, wciągające poziomy.
 • 3 grywalne postaci.
 • Piękne cutsceny z narracją lektorską
 • Możliwość ukończenia każdego z poziomów na kilka sposobów.
 • Prosty i przyjazny interface.
 • Satysfakcjonująca, zróżnicowana rozgrywka.
 • Możliwość dzielenia się wynikami z przyjaciółmi.
 • Osiągnięcia dostępne w ramach Game Center.
 • Pełna polska, angielska i japońska wersja językowa.

Więcej informacji na temat gry dostępne na stronie http://www.magicflutebymozart.com/pl i na profilach: Facebook, Twitter oraz Instagram.

[Informacja prasowa]