Premiera nowej produkcji Cherrypick Games

Close Your Eyes, najnowsza gra logiczna warszawskiego studia Cherrypick Games, opiera się na dziecięcym przekonaniu, że jeśli czegoś nie widzimy, to zwyczajnie nie istnieje.

W końcu każde dziecko wie, że zamykając oczy, można schować się przed wszystkimi niebezpieczeństwami świata. Nie należy jednak zapominać o tych zagrożeniach, które czają się w ciemnościach! Zagrożeniach, których nie da się uniknąć nawet z zamkniętymi oczami… Jedynym sposobem na przetrwanie w Close Your Eyes jest opanowanie do perfekcji umiejętności mrugania, która pozwoli zachować właściwą równowagę pomiędzy dwoma rzeczywistościami.

Close Your Eyes to surrealistyczna zręcznościowa gra logiczna składająca się z 70 poziomów o rosnącej trudności i złożoności. Dzięki połączeniu mechaniki gier zręcznościowych z intelektualną rozrywką oferowaną przez przestrzenne gry logiczne, gra wystawia na próbę manualne oraz logiczne umiejętności graczy. By uniknąć pułapek, otworzyć przejścia, obrócić tunele, dotrzeć do portali i zmienić orientację planszy, gracze będą musieli z absolutną precyzją wymierzyć w czasie swoje ruchy. Ta dokładność, i odrobina odwagi, są kluczowe do podjęcia decyzji o tym kiedy gracz może bezpiecznie otworzyć lub zamknąć oczy. Chociaż ciemność chroni graczy przed niektórymi niebezpieczeństwami, może też obudzić w nich ich najgorsze lęki. Rozgrywce Close Your Eyes towarzyszy rozbrzmiewająca w tle intrygująca i niepokojąca ścieżka dźwiękowa.

CYE 3

Koncepcja gry została przedstawiona przez Nonetheless na Ludum Dare, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Studio Cherrypick Games zdecydowało się wprowadzić ten pomysł w życie, prezentując grę w odświeżonej, mobilnej odsłonie. Close Your Eyes cieszy oko grafiką oraz zapewnia doskonałą zabawę, nie tylko intelektualną.

Gra Close Your Eyes jest już dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem iOS w cenie 2.99€.