Premiera Thea: The Awakening

Studio MuHa Games po sukcesie Early Access wypuściło pełną wersję swojej debiutanckiej gry m.in. na serwisie Steam z 20% zniżką towarzyszącą premierze. A co się kryje pod tym tytułem?

Thea: The Awakening to strategiczny-survival (zastanawiam się czy właśnie nie stworzyłem słownie nowego gatunku)przesiąknięta słowiańską mitologią (za co duży plus). Turowa rozgrywka połączona z dzikim survivalem, a do tego dosyć ciekawy system bitewny – w formie karcianej. Wszystko to okraszone jest fabułą, która będziemy odkrywać z każdym kolejnym krokiem w grze. Coś co możemy przemówić do was za tym tytułem to fakt, że część osób odpowiedzialnych za grę dłubała np. w dwójce i trójce genialnych przygód Geralta.

thea

Mamy więc do czynienia z przedstawicielem dark fantasy, z dużym światem, z możliwością craftowania (występuje to już chyba w każdej grze ostatnim czasy) – ponad 4 tysięcy przedmiotów (!), ponad 200 nieliniowych wydarzeń, które mogą dać ci wiele dobrego, ale jednocześnie sprowadzić na Ciebie same nieprzyjemności. Przyjdzie nam się zmierzyć z ponad setką potworów inspirowanych słowiańską mitologią. Do tego będziemy mogli zarządzać własną wsią, budować czy rozwijać technologię. Ufff, jak widać będzie co robić,a całość oprawiona jest przyjemną dla oka grafiką.

Jeżeli macie przypadkiem w kieszeni 16 eurosów (tyle kosztuje po tytułowej obniżce 20%) to zapraszam was na Steam:
LINK

Polecam również obejrzeć trailer:

Browar

Autor: Browar

Gracz od samego początku swej egzystencji. Całe życie jednak imający się zajęć z grami nie związanymi, aż do momentu, w którym powiedział "dość" po zadaniu sobie ważnego pytania (zajebiście ważnego): co w życiu kochasz robić najbardziej? Odpowiedź była prosta i tak dobę dzieli na granie, pisanie o grach, czytanie o grach, żonę i małego pieska.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3