Premiera Thea: The Awakening

Studio MuHa Games po sukcesie Early Access wypuściło pełną wersję swojej debiutanckiej gry m.in. na serwisie Steam z 20% zniżką towarzyszącą premierze. A co się kryje pod tym tytułem?

Thea: The Awakening to strategiczny-survival (zastanawiam się czy właśnie nie stworzyłem słownie nowego gatunku)przesiąknięta słowiańską mitologią (za co duży plus). Turowa rozgrywka połączona z dzikim survivalem, a do tego dosyć ciekawy system bitewny – w formie karcianej. Wszystko to okraszone jest fabułą, która będziemy odkrywać z każdym kolejnym krokiem w grze. Coś co możemy przemówić do was za tym tytułem to fakt, że część osób odpowiedzialnych za grę dłubała np. w dwójce i trójce genialnych przygód Geralta.

thea

Mamy więc do czynienia z przedstawicielem dark fantasy, z dużym światem, z możliwością craftowania (występuje to już chyba w każdej grze ostatnim czasy) – ponad 4 tysięcy przedmiotów (!), ponad 200 nieliniowych wydarzeń, które mogą dać ci wiele dobrego, ale jednocześnie sprowadzić na Ciebie same nieprzyjemności. Przyjdzie nam się zmierzyć z ponad setką potworów inspirowanych słowiańską mitologią. Do tego będziemy mogli zarządzać własną wsią, budować czy rozwijać technologię. Ufff, jak widać będzie co robić,a całość oprawiona jest przyjemną dla oka grafiką.

Jeżeli macie przypadkiem w kieszeni 16 eurosów (tyle kosztuje po tytułowej obniżce 20%) to zapraszam was na Steam:
LINK

Polecam również obejrzeć trailer: