Prezentacja gier polskich developerów na PGA 2013!

Poznań Game Arena zbliża się wielkimi krokami, a nasze przygotowania do tej imprezy trwają już od kilku dni. Dzisiaj chcemy zaprezentować Wam produkcje, które zostaną pokazane w strefie polskich developerów. Jutro natomiast na naszej stronie będzie dostępna relacja z poznańskiego wyjazdu!

BlackMoon Design

Captain Rogers Chronicles

Capitan Rodgers

Kroniki Kapitana Rogersa to najbardziej niesamowity cykl gier sci-fi o wąsatym, rudym bohaterze, jaki kiedykolwiek powstał. W poszczególnych częściach Kapitan Rogers będzie przeżywał przygody, biegając z laserowymi pistoletami, latając rakietami, wykonując śmiertelnie niebezpieczne tajne misje, w czasie których przyjdzie mu ratować nadobne kosmiczne panny z rąk złowrogich obcych. Wszystko na bazie elementów RPG (statystyki, rozwój postaci, dialogi) i oblane wyjątkowo absurdalnym humorystycznym sosem.

Sky Knight

Gra, w której jeden żółty samolot roznosi w pył i drzazgi miliardy samolotów w innych kolorach. Kto raz zagrał, zedrze na padzie palce do kości – tak wciąga!

The Few

Strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w realiach II wojny światowej. Gracze mają okazję wziąć udział w historycznej Bitwie o Anglię. W kampanii dla pojedynczego gracza nasze zadanie polega na obronie Anglii atakowanej przez Luftwaffe.

Gra ma dwie warstwy. W sferze strategicznej tworzymy nowe eskadry (w grze pojawiają się eskadry brytyjskie, kanadyjskie, nowozelandzkie, czeskie oraz polskie – oczywiście ze słynnym dywizjonem 303 na czele), trenujemy pilotów, budujemy nowe lotniska, radary, działa przeciwlotnicze oraz wyznaczamy ścieżki patrolowe dla naszych eskadr. W momencie kontaktu z wrogiem gra przechodzi w tryb taktyczny, gdzie podczas podniebnych bitew mamy możliwość sterowania pojedynczymi samolotami. The Few oferuje ponadto elementy RPG – piloci zdobywają w misjach doświadczenie, przez co stają się bardziej efektywni w walce.

Wspieram.to zaprezentuje sfinansowane projekty (oprócz wyżej wspomnianego The Few)

Defenders of Vermillion

Tytuł adresowany do posiadaczy urządzeń mobilnych. Cel gry jest prosty – obronić swój zamek przed napierającymi hordami wrogów. Trudność poszczególnych wyzwań, przed którymi staną czterej dostępni bohaterowie, będzie zależał od wybranej przez gracza pory dnia. Podczas walki w Defenders of Vermillion gracz będzie korzystał z systemu gestów do rzucania czarów. Każdy z bohaterów posiada specjalne zdolności, które mogą być rozwijane w trakcie gry poprzez drzewko umiejętności. Nie zabraknie również zróżnicowanych wrogów, którzy, dzięki ręcznie malowanej grafice, przedstawiają się niezwykle interesująco.

The Mims Beginning

Mimsy mają być stworzeniami z poczuciem humoru, a sama gra dobrą zabawą i przeżyciem przygody. Mimsy to trójokie, a właściwie sześciookie stworzonka posiadające moc psychiczną, przy pomocy której mogą wykonywać drobne prace (np. przenosić owoce, budować). Są wiecznymi maruderami: szukają domu, lecz za każdym razem trafiają na jakieś przeciwności losu. Tym razem ich statek rozbił się rozsiewając rozbitków po różnorakich ciałach niebieskich. Celem gracza jest wykonywanie przeróżnych zadań związanych z odbudową okrętu kosmicznego. Ułatwić to zadanie możemy poprzez prawidłowy rozwój naszych latających wysp.

1heart

1heart to gra przygodowa typu point and click, która opowiada o depresji i pogrążonej w niej jednej z sióstr bliźniaczek, która zabiła drugą w trakcie sprzeczki podczas zabawy pluszowymi zabawkami. Znajdująca się gdzieś pomiędzy światem rzeczywistym, a snem bohaterka, stara się dotrzeć do serca tego, co dokładnie doprowadziło do tragicznego wydarzenia, oraz przepracować traumę, która jest oczywistym skutkiem takiej historii. Ponad 60 ręcznie malowanych lokacji, zagadki logiczne i ciekawa fabuła.