Project Root próbuje zapuścić korzenie

Developer OPQAM zorganizował zbiórkę funduszy na swoje najnowsze dzieło za pośrednictwem Kickstartera. Project Root – to shoot’em up, który po raz pierwszy w historii gatunku pozwoli nam na wolną eksploracje 8 trójwymiarowych poziomów.

Nie będziemy ograniczeni pchającą nas ciągle do przodu mapą – do zwiedzenia dostaniemy pokaźny teren danej planszy, gdzie standardowo postrzelamy do wrogów, by finalnie zmierzyć się z wielkim bossem.

Nie o fabułę w tym tytule chodzi, lecz gwoli ścisłości pokrótce napomknę: monopolista odpowiedzialny za dostarczanie taniej energii elektrycznej dla społeczności ma inne plany dla swoich odbiorców niż wieczne polepszanie ich życia. Jako jedna z nielicznych osób, które zdają sobie sprawę z nadchodzącej katastrofy postanawiasz walczyć z dwulicową korporacją. Tak jak pisałem, nie o fabułę tu chodzi lecz o gameplay, a ten wydaje się naprawdę solidny.

Project Root to tytuł dla jednego gracza, powstający z myślą o Windowsie (i ew. porcie na PS Vitę jeśli kampania zgromadzi 65,000$). Przewidziana data premiery to luty 2014 r.

Kickstarter produkcji znajdziecie TU, developer szuka również wsparcia za Steam Greenlight, jeśli przypadł wam do gustu koncept hiszpańskiego studia to wiecie co macie robić.