Przegląd Kickstartera #2

Jeśli nadal nie wierzycie w potęgę Kickstartera, to dziś się przekonacie, że nawet Polacy przejęli ten portal i sfinansowano pierwszą rodzimą grę. A oprócz tego tytuł dla old-schoolowego RPG oraz voxelowe czołgi, więc nie za wiele, ale zawsze coś. Zapraszam do lektury!

M.O.R.E to gra strategiczna osadzona w kosmosie od ludzi prosto z Katowic. No, prawie z Katowic, bo część ekipy jest spoza miasta, ba, nawet spoza kraju. W studiu pracuje też parę osób z zagranicy, ale studio jest polskie, więc warto się tym zainteresować. Jeśli ktoś grał w Master of Orion, starą, ale solidną kosmiczną produkcje, ten na pewno sięgnie po W.I.Ę.C.E.J. W grze rządzić będą zasady 4X – Explore, Expand, Exploit and Exterminate, czyli na polski – Eksploruj, Rozwijaj, Zużytkuj i Eksterminuj. Do tego ogromna mapa galaktyki, masa gwiazd i rozbudowane systemy handlowe. Fani grania w towarzystwie także będą zadowoleni, bo w M.O.R.E będzie tez tryb wieloosobowy. Twórcy też reklamują grę koszulkami i innymi gadżetami, więc widać, że poważnie do tego podchodzą. No i uzbierali już sumę na grę, z wymaganych 50 tysięcy dolarów, mają już prawie 54 tysiące. Brawo!

Tymczasem gra zwana poprzednio „Old School RPG” ma wreszcie porządną nazwę. Od teraz to „Shaker”. Niestety, na razie uzbierali jedynie 1/5 sumy i idzie to bardzo powoli, a terminy gonią. Liczymy, że jakoś dadzą radę i zagramy w staroszkolnego rpg jak najszybciej.

Warto się zainteresować też Dysis, tytułem od jednoosobowego studia One Dimension Games. Ale co to, czym to się je i w ogóle po co w to grać? Ogólnie jest to hybryda shootera i strategii. Wyobraźcie sobie minecrafta. A teraz walki czołgów, coś w stylu tych z NESa. A teraz to połączcie, oczywiście w otoczce 3D. Gra bazuje na voxelach, więc szykuje się miła produkcja z rozwalaniem wroga i terenu na drobne kawałeczki. Gra osiągnęła już pierwsze osiągnięcie na Kickstarterze, które dodaje do gry walki w kosmosie. Coraz ciekawiej brzmi i z pewnością będziemy to obserwować i kibicować projektowi. Finansowanie gry trwa do czwartego listopada, a już osiągnięto potrzebną sumę 10-ciu tysięcy. Brawo!

 

Na dziś to wszystko, więc czekajcie do następnego przeglądu!