PrzeglądArka – kwiecień 2014

Kwiecień międzynarodowym miesiącem kozy, za sprawą Goat Simulator! Kto jest za, ten czyta przegląd miesiąca.

Wydarzenia:

 • A Maze
  A MAZE Logo RGB-01

  7-13 kwietnia, to dni, kiedy Berlin stał się europejską stolicą gier niezależnych. W tym bowiem czasie odbywała się trzecia edycja festiwalu A Maze. Oprócz możliwości zagrania w najnowsze produkcje niezależnych twórców, można było wziąć udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach oraz innych ciekawych wydarzeniach. Zwieńczeniem festiwalu, było rozdanie nagród w czterech kategoriach. Więcej…

 • Dobra gra

  Seria tanich gier od wydawnictwa Techland powiększyła się w tym miesiącu o trzy kolejne pozycje. Horizon – turowa strategia science-fiction 4X (explore, expand, exploit, exterminate); Gas Guzzlers Extreme – samochodowa gra akcji, pozwalająca na eliminację przeciwników za pomocą różnych broni; Krater – post-apokaliptyczna produkcja RPG. Więcej…

 • Games Republic

  Games-republic (Kopiowanie)

  Rodzime 11 bit studios wystartowało w kwietniu z nową inicjatywą, a mianowicie cyfrowym sklepem, oferującym głównie gry niezależne. Cechą wyróżniającą Games Republic jest możliwość współpracy z usługą i zarabianiu, gdy ktoś kupi produkty z przygotowanego przez nas profilu sklepu.

 • Anomaly Defenders

  Oprócz wspomnianego już Games Republic, 11 bit studios przedstawiło nam również swój kolejny projekt. Anomaly Defenders to czwarta część serii Anomaly, czyli gatunku gier określanych jako tower offence. Tym razem wcielimy się w rolę kosmitów broniących się przed szukającą zemsty rasą ludzką.

 • PlayStation 4

  PS Open Days

  Sony zapowiedziało 12 tytułów niezależnych, które wkrótce pojawią się na PS4. Oprócz znanych produkcji takich jak Skulls of the Shogun, Spelunky czy Nidhogg pojawią się jeszcze Apotheon, Axiom Verge, Chasm, Drifter, Escape Goat 2, Ironclad Tactics, Jamestown Plus, Source i Starwhal: Just the Tip Flopping

 • The Incredible Adventures of Van Helsing II

  Jedna z większych kwietniowych premier świata gier indie została przesunięta na maj. Studio Neocore Games, czyli twórcy The Incredible Adventures of Van Helsing II, stwierdzili, że muszą doszlifować najnowszą część przygód Van Helsinga i ustalili nową datę premiery produkcji na 22 maja 2014.

Najciekawsze premiery:

 • Shovel Knight


  Słyszeliśmy już wiele historii, w których dzielny rycerz, musi pokonać złą czarodziejkę oraz uratować wybrankę swojego serca. Tym razem jednak, nie dzierży on zabójczego ostrza, legendarnego miecza, czy arturiańskiego Excalibura a łopatę. Ta śmiercionośna broń towarzyszy bohaterowi przez wiele zróżnicowanych poziomów, stylizowanych na gry z Nintendo Entertainment System. Zarówno grafika, jak i muzyka została utrzymana w stylu produkcji z tej 8 bitowej konsoli.

 • Secrets of Rætikon

  W produkcji studia Broken Rules wcielamy się w ptaka przemierzającego mistyczną krainę. Naszym głównym celem jest ponowne uruchomienie tajemniczej machiny. Uda nam się to jedynie, gdy rozwiążemy wszystkie napotkane logiczne łamigłówki. Secrets of Rætikon może pochwalić się również minimalistyczną, artystyczną grafiką oraz nastrojową ścieżką dźwiękową.

 • Goat Simulator


  Przygody kozy siejącej destrukcję wszędzie tam gdzie się pojawi, stały się największym przebojem kwietnia, wśród premier gier niezależnych. Goat Simulator wywołał tyle zamieszania, że przebił się nawet do świadomości graczy niezwiązanych z środowiskiem indie. Takim osiągnieciem mogą pochwalić się jedynie niektóre z gier niezależnych. Gra wypełniona po brzegi humorem oraz szalonymi akcjami, w których głównym bohaterem jest koza.

 • Daylight

  Gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru. Główna bohaterka, w którą się wcielamy, budzi się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Naturalnym celem rozgrywki staje się więc ucieczka z tego mrocznego miejsca. Na naszej drodze do wolności staną jednak przeciwnicy z zaświatów, oraz paranormalne zjawiska. Rozgrywka może zaciekawić również każdorazowym losowym budowaniem budynku, dzięki czemu, każde podejście do gry jest  inne.

 

Arek Bęben