PrzeglądArka – maj 2014

Maj to przede wszystkim premiery ciekawych gier, pixelowe imprezy w stolicy i dużo słońca.

Wydarzenia:

 • Pixel Heaven


  Tegoroczna edycja Pixel Heaven (31.05-1.06)zgromadziła tłumy zwiedzających w warszawskim klubie 1500m2. PH uraczyło nas wieloma atrakcjami m.in.  kilkadziesiąt stanowisk z retro konsolami, flippery, gry planszowe, turnieje, spotkania z ciekawymi gośćmi oraz atrakcje muzyczne. W tym roku odbyła się również druga edycja Indie Basement.

 • Indie Basement 2.0

  Największy w Polsce konkurs gier niezależnych dobiegł końca. Podczas dwóch dni, oprócz grania w produkcje biorące udział w IB 2.0, mogliśmy uczestniczyć w wielu panelach dyskusyjnych oraz oglądać zmagania w dziesięciogodzinnym Indie Pixel Jam. Tegorocznym zwycięzcą został SUPERHOT (zdobywając również nagrodę BEST GAMEPLAY), a zaraz za nim znaleźli się: CATDAMMIT!, oO, Createrria i Star Horizon. Wyróżnione zostały również Cave!Cave!(BEST ART, BEST STORY) oraz Darkwood(BEST SOUND).

 • GamesRage

  Logo GR
  W maju pojawiła się kolejna paczka z polskimi grami. Tym razem dostępne były produkcje studia TopWare. Paczka zawierała m.in. Two Worlds Epic Edition, Two Worlds II, Two Worlds II Castle Defence oraz dwie części Kurki Wodnej. Sprzedaż  zakończyła się wynikiem 5881 szt. i zebraniem 2 300$ na cele charytatywne.

Najciekawsze premiery:

 • Anomaly defenders


  Rodzime 11 Bits Studios przygotowało kolejną grę z serii Anomaly. Tym razem wcielamy się w rolę kosmitów, którzy muszą bronić się przed najazdem wrogich ludzi. Czwarta część Anomaly również pod względem rozgrywki jest inna od swoich poprzedniczek, ponieważ gameplay prowadzony jest w stylu klasycznego tower defence.

 • Among The Sleep

  Horror z elementami logicznymi, ufundowany przy pomocy Kickstartera. Wcielamy się w dwuletnie dziecko budzące się w nocy w swoim domu. Dowiadujemy się, że zniknęła nasza mama i staramy się ją odnaleźć. Ciekawa fabuła i klimat wyróżniają tą produkcję na tle innych horrorów.

 • Transistor

  Transistor_28-aug-2013_01
  Kolejna produkcja twórców gry Bastion. Główną bohaterką jest Red, która znajduje dziwny miecz, mistycznie połączony z duszą pewnego mężczyzny. Fabuła skupia się na rozwiązaniu zagadki otrzymanej broni oraz tajemnic ukrytych w mieście Cloudbank. Grę charakteryzuje przede wszystkim ciekawy turowo-zręcznościowy system walki, oraz piękna oprawa audiowizualna.

 • Aerena: Clash of Champions

  W Aerena kierujemy grupą championów walczących na podniebnych arenach. Bitwy mają czysto są rozgrywane w systemie turowym. Oprócz samych bohaterów możemy ulepszać również statek, który służy nam do przemieszczania się między arenami. Obecny w grze tryb multiplayer, pozwala na prowadzenie starć z innymi graczami przez internet.

 • Sir, You Are Being Hunted


  Produkcja zmuszająca gracza do przetrwania w świecie opanowanym przez roboty. Jednak nie są to typowi mechaniczni zabójcy, a roboty-gentlemani. Dzięki ciekawej koncepcji, udało się uzyskać bardzo oryginalny klimat, połączony z gameplayem nastawionym na skradanie i eliminację wrogich jednostek.