Puzzle Fleet – nowa gra od Tequila Games

Puzzle Fleet to gra logiczna o zawrotnym tempie, w której celem gracza jest odnalezienie wszystkich ukrytych na planszy statków korzystając  z podpowiedzi w formie cyfr. Rozgrywka jest wzorowana na nonogramach (zagadkach logicznych spopularyzowanych przez Picross oraz Pictlogica Final Fantasy)  oraz na klasycznej, analogowej grze w statki. Projektanci z Tequila Games odświeżyli jednak oryginalną formułę, wprowadzając do tytułu nowe, przyprawiające o szybsze bicie serca zasady.

Na swój sposób, Puzzle Fleet to powrót do korzeni dla Tequila Games – mówi Radek Smektała, producent Puzzle Fleet. – Gra jest prosta, ale wciągająca, przystępna dla graczy w każdym wieku, tak jak nasze starsze tytuły.

Puzzle Fleet jest swojego rodzaju spin-offem BattleFriends at Sea, przeznaczonej dla wielu graczy adaptacji papierowych Statków. W przeciwieństwie do BattleFriends, Puzzle Fleet zostało zaprojektowane z myślą o samotnych graczach, ale tytuł zawiera międzynarodowy ranking, w ramach którego użytkownicy mogą się ścigać o koronę pierwszeństwa.

PuzzleFleet_1

Najświeższe informacje na temat Tequila Games oraz Puzzle Fleet, w tym wieści o dacie premiery iOS, będzie można znaleźć pod adresem https://www.facebook.com/gamestequila