Razernoth – nowa gra od twórców Stonerid

Po wydaniu swojej pierwszej gry polskie studio Enitvare nie spoczęło na laurach. Po kolorowej platformówce Stonerid Polacy tworzą mroczną grę akcji z elementami roguelike i RPG. Zdecydowali się jednak zostać przy dwuwymiarowej produkcji, tym razem z widokiem top-down. Główną cechą ich najnowszego tytułu jest losowe generowanie poziomów i warunków pogodowych oraz duże ilości lootu, czarów i umiejętności.

Gracz wciela się w Charlesa Cartera, młodego dziennikarza próbującego rozwiązać tajemnicę klątwy rzuconej na jego rodzinę, która sprawia, że każdy sen zamienia się w koszmar. Bohater chce pozbyć się tego problemu raz na zawsze i wkracza do mrocznego świata koszmarów, zamieszkanego przez przerażające kreatury. Przemierzając najeżony niebezpieczeństwami świat, Carter będzie musiał pokonać dziesiątki potworów oraz kilkanaście niesamowicie silnych bossów.

Twórcy chcą stworzyć grę, której pełne poznanie nie będzie możliwe po jednym, czy nawet kilkunastu podejściach. Zamierzają także wprowadzić kilka poziomów trudności,  tak aby nawet najbardziej doświadczeni gracze znaleźli wyzwanie dla siebie. Razernoth powstaje na silniku Unity 2D i będzie dostępna na Windowsa, MacOSa i Linuxa. Jej premiera jest planowana na czwarty kwartał 2014 roku. Aby wesprzeć Entivare na Steam Greenlight powstał profil gry.

Razenroth_3

Razenroth_8