Ride With Strangers – przerażający symulator autostopowicza

Oglądaliście kiedyś znakomity horror The Hitcher z roku 1986 albo chociaż jego remake z 2006 z Seanem Beanem w roli głównej? Jeśli nie to polecam obejrzeć, a później zabrać się za grę Ride With Strangers, która finiszuje już kampanię na Kickstarterze. W produkcji tej wcielamy się w młodą autostopowiczkę, szukającą podwózki w środku nocy. Tylko od nas i naszych odpowiedzi zależy czy przeżyjemy przerażającą podróż z różnymi dziwakami.

Młoda kobieta, noc, pusta droga – brzmi jak początek jakiegoś horroru, prawda? Rides With Strangers istnieje na razie jako dość ubogie demo, lecz według mnie warto się z nim zapoznać. Gracz wciela się w postać Elory – młodej kobiety, która wyjeżdża w podróż do innego miasta, gdzie dostała nową pracę. Niestety jej stare, dwudziestoletnie auto zepsuło się w środku lasu i biedna dziewczyna musi liczyć jedynie na pomoc dobrych ludzi, chętnych do podwiezienia jej w wyznaczone miejsce. Chyba już domyślacie się, że w tej grze dobrzy ludzie nie istnieją…

Przygotujcie się na chwile grozy i masę niezręcznych dialogów, które zmrożą Wam krew w żyłach. Podczas gry spotkamy kilku różnych kierowców, każdy z nich będzie inaczej „zakręcony”. W wersji demonstracyjnej dostępny jest jedynie ksiądz, ale w pełnej czeka nas spotkanie między innymi z biznesmenem, nimfomanką oraz geekiem.

Obecnie Rides With Strangers znajduje się na Kickstarterze, choć już i tak zdobyło na nim 100% wyznaczonej sumy. Aby zdobyć dostęp do dema gry należy wspomóc twórców 2$ (mimo że po prawej stronie widnieje informacja o wykupieniu wszystkich kodów, link do pobrania nadal nie zniknął). Dlatego jeśli choć trochę Was zaciekawiłem, to polecam zapoznać się ze wspomnianym demem!

Strona projektu na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/614079836/rides-with-strangers

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3