Ride With Strangers – przerażający symulator autostopowicza

Oglądaliście kiedyś znakomity horror The Hitcher z roku 1986 albo chociaż jego remake z 2006 z Seanem Beanem w roli głównej? Jeśli nie to polecam obejrzeć, a później zabrać się za grę Ride With Strangers, która finiszuje już kampanię na Kickstarterze. W produkcji tej wcielamy się w młodą autostopowiczkę, szukającą podwózki w środku nocy. Tylko od nas i naszych odpowiedzi zależy czy przeżyjemy przerażającą podróż z różnymi dziwakami.

Młoda kobieta, noc, pusta droga – brzmi jak początek jakiegoś horroru, prawda? Rides With Strangers istnieje na razie jako dość ubogie demo, lecz według mnie warto się z nim zapoznać. Gracz wciela się w postać Elory – młodej kobiety, która wyjeżdża w podróż do innego miasta, gdzie dostała nową pracę. Niestety jej stare, dwudziestoletnie auto zepsuło się w środku lasu i biedna dziewczyna musi liczyć jedynie na pomoc dobrych ludzi, chętnych do podwiezienia jej w wyznaczone miejsce. Chyba już domyślacie się, że w tej grze dobrzy ludzie nie istnieją…

Przygotujcie się na chwile grozy i masę niezręcznych dialogów, które zmrożą Wam krew w żyłach. Podczas gry spotkamy kilku różnych kierowców, każdy z nich będzie inaczej „zakręcony”. W wersji demonstracyjnej dostępny jest jedynie ksiądz, ale w pełnej czeka nas spotkanie między innymi z biznesmenem, nimfomanką oraz geekiem.

Obecnie Rides With Strangers znajduje się na Kickstarterze, choć już i tak zdobyło na nim 100% wyznaczonej sumy. Aby zdobyć dostęp do dema gry należy wspomóc twórców 2$ (mimo że po prawej stronie widnieje informacja o wykupieniu wszystkich kodów, link do pobrania nadal nie zniknął). Dlatego jeśli choć trochę Was zaciekawiłem, to polecam zapoznać się ze wspomnianym demem!

Strona projektu na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/614079836/rides-with-strangers