Rozstrzygnięcie konkursu ZTGK

We wtorek 25 czerwca w Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej odbył się finał konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Jest to już V edycja wydarzenia, organizowanego na 6 semestrze Informatyki wydziału FTIMS. W tym roku w konkursie na Politechnice Łódzkiej wystartowało 11 zespołów sześcioosobowych. Na wykonanie gier studenci mieli 15 tygodni. Musieli wykazać się wieloma umiejętnościami potrzebnymi podczas tworzenia gier, a ich wysiłki oceniło jury złożone m.in. z przedstawicieli wiodących firm produkujących gry komputerowe.

Jury w składzie: Artur Ganszyniec (Ars Thanea Games), Arkadiusz Antonik (CD Projekt RED), Maciej Miąsik (one2tribe), Michał Tatka, Łukasz Majchrzak (Teyon Software & Entertainment), Maciej Zasada(UNIT9), Mateusz Janczewski (Vivid Games), Leszek Lisowski (Wastelands Interactive), Paweł Miechowski, Grzegorz Miechowski (11bit studios) oraz Sebastian Białek (Urząd Miasta Łodzi), Katarzyna Prajzner (Uniwersytet Łódzki), Jarosław Andrzejczak, Radosław Bednarski, Dominik Szajerman, Rafał Szrajber, Adam Wojciechowski (Politechnika Łódzka), przyznało pierwsze miejsce oraz cztery wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęła gra Riselands wykonana przez zespół Gamedivers w składzie: Maciej Czarnecki, Marcin Gołubienko, Damian Hofman, Łukasz Kosma, Hubert Ogrodowczyk i Tomasz Ślawski. Riselands to gra strategiczna czasu rzeczywistego, osadzona w świecie latających wysp. Gracz otrzymuje kontrolę nad swoim własnym lądem oraz zamieszkującymi go osadnikami. Głównym elementem rozgrywki jest eksploracja dynamicznie zmieniającego się otoczenia oraz przyłączanie do posiadanej wyspy nowych, bogatych w zasoby ziem. Projekt ma być kontynuowany i na pewno będziemy informowali Was o przebiegu dalszych prac.Specjalne wyróżnienie za kreatywność i technologię otrzymał zespół Cynobrowy za grę: Shelter City. Wykonali ją Sebastian Deredas, Magdalena Rawicka, Adam Dutkiewicz, Aleksander Królasik, Krzysztof Szafrański i Jakub Witczak. Shelter City to gra typu action-adventure osadzona w wirtualnej rzeczywistości. Gracz posiadam.in. umiejętność zmiany grawitacji i otaczającego go świata. Bohater po odkryciu rządowej intrygi postanawia zapobiec zniewoleniu ludzkości przez przywódców wirtualnego świata.Wyróżnienie za gameplay zdobyła gra Doomsowers zespołu Kiwikado w składzie: Kuba Bentyn, Paulina Markiewicz, Sławomir Opałka, Paweł Szkudlarek, Michał Warycha i Daniel Ziętala. W Doomsowers wcielamy się w Edgara – bezlitosnego barbarzyńcę, członka pradawnego bractwa Siewców Zagłady. Wraz z wiernym towarzyszem Glurpanem, wyruszamy na misję zniszczenia kolejnego, pozornie słabego, świata. Jednak czeka tam na nas wiele ciężkich przeszkód, które pokonujemy przy użyciu brutalnej siły i sprytu naszego chowańca – przeciwnicy padają pod gradem naszych ciosów, a ich krew leje się strumieniami.Wyróżnienie za komunikację z graczem otrzymał zespół ZenTeam za grę Zen Game. Stworzyli ją Dawid Cichy, Tomasz Gałaj, Bartłomiej Karalus, Michał Nowak, Emilia Szymańska i Damian Wojtas. ZenGame to trójwymiarowa gra komputerowa z gatunku skradanek, osadzona w realiach Sci-Fi. Pewnego razu, na zamieszkałej przez inteligentną technologię planecie Zen, rozbija się satelita Pionieer 10, mający na pokładzie tablicę opisującą rasę ludzką. Jednakże oprócz tego, we wraku znajduje się coś jeszcze. Gracz pomaga agentowi Zen3C zbadać znalezisko i rozwikłać związaną z nim tajemnicę.Zespół 12345 Gaming został wyróżniony za solidność wykonania gry Arcann Demon Story. W skład zespołu weszli: Michał Andrzejczak, Krzysztof Drewnowicz, Adam Gierach, Katarzyna Pawlak, Jędrzej Piaskowski i Daniel Ryszewski. Gra to opowieść o losach młodzieńca, który, chcąc zyskać ogromną potęgę wyrusza w pogoń za demonem. Przeciwstawiając się siłom nieczystym i poznając nowe, zabójcze umiejętności magiczne, zbliża się do odkrycia tajemnicy, która na zawsze odmieni jego dotychczasowe życie.Niestety nie mieliśmy możliwości aby uczestniczyć w V edycji ZTGK, jednak mamy nadzieję, że pojawimy się tam za rok. Jak widać wszystkie zaprezentowane projekty stały na wysokim poziomie, co zachęca nas do śledzenia dalszych losów ich twórców.