Sacrifice of the Vaal – nowy dodatek do Path of Exile

O tym, że Grinding Gear Games pracuje nad mini-dodatkiem do Path of Exile wiedzieliśmy już od ponad miesiąca, jednak dopiero wczoraj ujawniona została cała zawartość. Oto co wprowadzi do gry nadchodząca aktualizacja.

  • Quen Atziri – nowy, główny boss przeznaczony dla wysokopoziomowych postaci. Dostęp do niej został oczywiście utrudniony. Gracze muszą odnaleźć najpierw specjalne fragmenty mapy (rozsiane po całym świecie PoE), która pozwoli otworzyć portal, następnie pokonać świtę składającą się z pomniejszych bossów i dopiero wtedy staną przed samą Atziri.
  • Sekretne lokacje „Corrupted Areas” skrywające w sobie potężne potwory i bossy.  Nowe lokacje będą dość wymagające, dlatego twórcy zalecają podchodzenie do nich w dobrym party.
  • Nowe gemy – Vall Skill Gems – znacznie mocniejsze odpowiedniki obecnych kamieni z umiejętnościami.
  • Nowe orby – The Vaal Orb: Corrupted Items – nowe orby dodające do przedmiotów specjalne bonusy, uniemożliwiając jednak ich dalsze ulepszanie.
  • Dwie nowe ligi: Ambush (dla trybu Softcore) i Invasion (dla trybu Hardcore). W lidze Ambush będzie można znaleźć Strongboxy, czyli skrzynki zawierające w sobie z góry określoną liczbę potworów do pokonania.
  • 60 nowych mini-bossów z zupełnie wyjątkowymi zestawami umiejętności przystosowanych specjalnie do nadchodzących lig i lokacji.
  • Dwa nowe tryby PVP. Cut-throat, w którym gracze mogą przenieść się do lokacji innego gracza, zaatakować go i zabrać jego przedmioty oraz Sarn Arena, w którym naprzeciwko siebie staną setki graczy walcząc miedzy sobą, bez żadnych zasad czy konsekwencji.
  • Dodatkowo pierwsza 100 graczy dostanie nagrodę w postaci ekskluzywnego, kosmetycznego efektu dla postaci po pokonaniu Atziri (po 50 graczy na ligę),

Premiera Sacrifice of the Vaal zaplanowana została na 5 marca, a więc na parę tygodni przed konkurencyjnym Diablo 3: Reaper of Souls.  Nie mogę się już doczekać by przekonać się na własnej skórze kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia.