Skjaar na Kickstarterze

Jest rok 1861, a na całym kontynencie trwa wojna domowa. Osierocone bliźnięta, Orin i Camille Halloran, zostali przeniesieni do nowo powstałej szkoły medycznej w Waszyngtonie. Pewnej nocy przy zabudowaniach uczelni pojawia się czarny zamek. Parę dni później wszyscy uczniowie znikają, a Orin i Camille wraz ze swoją przyjaciółką znajdują ich ciała w tajemniczej budowli. W tym momencie zaczyna się ich walka o przetrwanie.

Jest to tylko ogólny zarys fabuły produkcji tworzonej przez chorwacko-brytyjskie studio Stellark Magic. Skjaar, bo taki tytuł nosi ten szalony mix steampunku, horroru i przygodowej gry z elementami skradanki, pojawiło się na Kickstarterze i liczy na każde możliwe wsparcie.

Gracz będzie mógł zdecydować, czy chce poruszać się władającym mieczem Orinem, czy raczej do gustu przypadła mu bardziej używająca pistoletów Camille. Twórcy ograniczyli się do wyboru jednej z postaci na całą rozgrywkę, przy czym zarówno Orin, jak i Camille mają różne historie do opowiedzenia i do dogłębnego poznania fabuły niezbędne będzie zagranie obojgiem bohaterów.

Gra ma się ukazać w marcu 2015 roku na PC i Mac’a. Inne platformy nie zostały oficjalnie ogłoszone.