Skradając się w kosmosie

Suspicious Developments, czyli ekipa odpowiedzialna za Gunpoint, pochwaliła się swoim najnowszym projektem – Heat Signature.

W grze przejmiecie kontrolę nad awanturnikiem, który za sterami swojego malutkiego statku kosmicznego trudni się abordażem dużo większych jednostek. Zaprezentowany na filmiku poniżej gameplay ograniczony jest do bardzo wczesnej wersji i nie posiada jeszcze zaimplementowanych większości funkcji, ma natomiast za zadanie pokazać mechanikę podkradania się do naszych celów.

Wprawione w ruch silniki wydzielają ciepło, które w łatwy sposób namierzane jest przez obce jednostki. Im bardziej rozgrzany jest nasz statek, tym łatwiej jest go zlokalizować i zestrzelić, do abordażu należy więc podchodzić ostrożnie. Gdy już znajdziemy się na pokładzie naszym celem będzie wyeliminowanie załogi i zebranie wszelkich wartościowych materiałów znajdujących się wewnątrz atakowanej jednostki – niestety ten drugi element zabawy nie został jeszcze rozbudowany. W ogóle aktualny build pozbawiony jest jakichkolwiek systemów wewnętrznych statków oraz jakiegokolwiek wyposażenia. Sam pomysł jednak jest wyjątkowo ciekawy.

Jeśli damy Suspicious Developments jeszcze odrobinę czasu pracy nad tym projektem, to możemy otrzymać całkiem przyjemny tytuł. Marzą mi się stacje kosmiczne, gdzie wszyscy gracze mogliby wymieniać się ukradzionym sprzętem i ‚pracować’ nad zostaniem największym piratem w historii tego uniwersum. Trzymam kciuki!

via Polygon