Sony a sprawa indie

Microsoft dużo mówił o wsparciu twórców niezależnych, Nintendo przekonywało, że Wii U jest idealnym miejscem dla nich, ale to Sony fizycznie pokazało jak im zależy na indie!

Sony wytoczyło mocny sierpowy wszystkim fanom indyków poświęcając niemal pół godziny swojej konferencji jedynie tytułom niezależnym. Większość z nich jest ekskluzywem na rynek konsol i powstaje głównie z myślą o PS Vita, choć wiele z nich pojawi się również na ps4.

Pokazano m.in. następujące tytuły: Rogue Legacy (PS4, PS Vita) od Cellar Door Games; Binding of Issac: Rebirth (PS4, PS Vita) Edmunda McMillena; N++ (PS4) od Metanet Software; Volume (PS4, PS Vita) od Mike’a Bithella, twórcy Thomas Was Alone; Hotline Miami 2 (PS Vita) od Dennaton Games; Rime (PS4) od Tequila Works, twórców Deadlight; Everybody Goes to Rapture od thechineseroom, odpowiedzialnych wcześniej za wspaniałe Dear Esther… a to jeszcze nie wszystkie zaprezentowane gry. Takie konferencje to ja rozumiem!

Co więcej, Playstation 4 na starcie doczeka się wreszcie swojej wersji Mincecrafta!

Czyżby w dobie nieopłacalności wydawania gier AAA na wyłączność danej konsoli, to gry indie staną się obiektem brutalnej walki o ekskluzywność pomiędzy SONY, Microsoftem, a Nintendo?