Sprawdźcie Darken Age na turnieju w Poznaniu!

Jeżeli przypadkiem będziecie na najbliższym PGA, to będziecie mieli okazję przetestować nie wydaną jeszcze Darken Age. Dodatkowo studio Dark Workshop przygotowało specjalnie na tę okazję turniej Darken Age Battle Arena Challenge, więc oprócz sprawdzenia dobrze zapowiadającego się RPG, może uda się komuś z was zgarnąć nagrody.

Sama gra na prezentujących ją filmach i zdjęciach wygląda naprawdę solidnie. Do naszej walki z hordami Legionu (niezbyt przyjemnymi mutantami), będziemy mogli wybrać którąś z trzech klas (wojownik, czarodziej, łowca), oczywiście w wersji męskiej bądź żeńskiej. Oprócz tego nasza postać będzie mogła nauczyć się, którejś z umiejętności rzemiosła (alchemia, zaklinanie, gotowanie, wyposażenie) i zbieractwa – niezbędnego przy rzemiośle (zielarstwo, górnictwo, skórowanie, archeologia, roztapianie). Napotkane postacie będzie reprezentowało sześć ras, a każda z nich posiadać będzie unikalne cechy, język czy własną kulturę. W tym rozbudowanym świecie będziemy wykonywać questy, walczyć z paskudnymi bossami, zdobywać osiągnięcia za nasze epickie czyny, dopakowywać naszego bohatera w kolejny kozacki sprzęt i tworzyć drużyny z innym graczami. Czyli wszystko to co powinno znajdować się w dobrym RPG, a co ciekawe gra będzie dostępna w przeglądarce.

Warto się zainteresować tym tytułem z kilku powodów. Prezentuje się bardzo dobrze na obecnym etapie, tło i historia będą naprawdę rozbudowane, całość okraszona jest przyjemną dla oka grafiką i jest w polskiej wersji językowej – zresztą Dark Workshop to polskie niezależne studio z Gdańska (a jako rodowity gdańszczanin zawsze mocno wspieram wszelakie gamingowe inicjatywy ludzi z północy).

Zresztą sprawdźcie to sami, na turniejach, które odbędą się 17 i 18 października na Poznań Game Arena.