Square-Enix połakomił się na tort gier niezależnych

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Square-Enix podaje rękę serwisowi indiegogo i tworzy zupełnie nową platformę wsparcia dla gier indie o nazwie Collective.

Jak to działa? Twórcy rzucają pomysł na grę przed oczy społeczności zgrupowanej wokół SquareEnix. Ta ocenia, które projekty wydają się najciekawsze. Selekcja trwać będzie 28 dni po czym najlepsze idee trafią na indiegogo gdzie powalczą o wasze kieszonkowe. Japoński gigant będzie pilnować i pomagać podczas produkcji, co z jednej strony jest świetne – indie devowie pracować będą z doświadczonym partnerem, który zna meandry tworzenia gier od podszewki, a z drugiej lekko niepokojące – ile niezależności dostaną nomen omen twórcy niezależni? Wiadomo, że przed przystąpieniem do projektu aplikanci będą musieli podpisać zgodę na narzucone warunki umowne, szczegółów jednak jeszcze nie znamy.

Co ciekawe, S-E chce podzielić się starszymi IP od Eidosu, do których posiadają prawa. Wystarczy dobry pomysł użycia tej marki w praktyce. Czyżby zaistniała szansa na pojawienie się kolejnej perełki pokroju Might and Magic: Clash of Heroes? Oby!

Więcej szczegółów odnośnie Collective pojawić się ma podczas GDC Next odbywającego się w dniach 5-7 Listopada w Los Angeles.

Oficjalna strona projektu: Collective