Star Citizen sięga gwiazd

Chris Roberts (CEO Cloud Imperium Games Corporation) na oficjalnej stronie gry pochwalił się kamieniem milowym jakie osiągnęło jego studio – 20 milionów dolców zebrane od graczy za pomocą crowdfundingu i tym samym krok bliżej do pierwszej w historii gry AAA sfinansowanej przez fanów.

Próg 20 milionów niesie ze sobą wprowadzenie walki z pierwszoosobowego widoku na niektórych z planet jakie odwiedzimy w tym kosmicznym SIMie. Oprócz tego osoby, które wsparły projekt otrzymają do swojego hangaru akwarium, gdzie przetrzymywać będą rzadkie okazy rybek zdobytych podczas swoich kosmicznych wojaży (coś na styl akwarium z jakim mieliśmy do czynienia na pokładzie Normandy w Mass Effect).

Przypominamy, że od sierpnia developer udostępnił dla graczy hangar, który można zwiedzać i tym samym przetestować pierwszą publiczną wersję Star Citizen. By móc skorzystać z tej szansy należy przelać minimum 25$ na poczet wsparcia projektu (najtańszy statek).

Należy również pamiętać, że zbiórka pieniędzy nie zakończyła się na 20 milionach i Cloud Imperium zapowiedziało kolejny cel jakim jest technologia implementacji twarzy do gry (po przekroczeniu 22 milionów bucksów). Ów technologia miałaby być mobilna i na licznych wydarzeniach, na których pojawi się developer będzie można zeskanować swoje piękne oblicze i trafić bezpośrednio do gry.

Wesprzeć projekt można pod TYM adresem.