Staroszkolne zwiedzanie podziemi

Parę dni temu w usłudze Steam Early Access pojawił się Dungeon Dashers – turowy dungeon crawler nastawiony na szybką rozgrywkę.

Studio Jigxor nie bawiło się konwencją, w nasze rączki trafia staroszkolna produkcja fantasy, w której pokierujemy czwórką bohaterów – magiem, rycerzem, łotrem i łuczniczką. Do przemierzenia czekają nas lochy pełne potworów, okazjonalnych zagadek logicznych i ukrytych pomieszczeń.

Co ciekawe, levele same w sobie są dosyć małe, więc z powodzeniem w Dungeon Dashers można grać z doskoku. Oczywiście wielogodzinna sesja również wchodzi w grę. W obecnej wersji alpha do ogrania mamy poziomów na parę godzin, ale tytuł wciąż jest rozwijany więc należy spodziewać się zwielokrotnienia tej liczby. Jeszcze ważna informacja dla wszystkich fanów trybu kooperacyjnego, tak w niniejszy tytuł poszalejecie z trzema znajomymi poprzez sieć.

Tytuł nikomu nie powinien się szybko znudzić, gdyż do odblokowania dostajemy ponad 30 przedmiotów, które raczej zmieniają sposób rozgrywki, niż jedynie zwiększają nasze statystyki. Doliczcie do tego tryb hardcore po ukończeniu gry, uprzyjemniające zabawę, soczyste dialogi pomiędzy bohaterami, chiptune’ową muzykę oraz bardzo przyjemną dla oka sprite’ową grafikę, a otrzymacie pełen obraz Dungeon Dashers. Jeśli wciąż wam mało by się skusić po ten tytuł, to Jigxor obiecuje dostęp do edytora poziomów, który wspierać będzie tworzenie własnych kampanii.

Zobaczcie jak gra wygląda w ruchu:

Zakupu możecie dokonać bezpośrednio z oficjalnej strony gry, lub poprzez Steam.

via IndieStatik