Steam Quest już na Greenlight!

Steam Quest to steampunkowa strzelanka z elementami RPG w świecie maszyn z odrobiną post apokaliptycznego klimatu w całkowicie generowanych labiryntach! Twoje wybory mają znaczenie i są nieodwracalne, dlatego wybieraj mądrze. Kiedy zginiesz, stracisz swój ekwipunek oraz zdobyte doświadczenie, ale będziesz mógł szybko wrócić do przerwanej misji.

Każdy rodzaj wrogów, jest obdarzony swoim własnym, specyficznym dla siebie rodzajem zachowań. Posiadają różne zestawy cech określające ich szybkość poruszania się, styl walki lub decyzję, o próbie podjęcia ucieczki oraz pole widzenia, które można wykorzystać, by zakraść się do wrogów od tyłu i zadać krytyczny cios. Niektórzy wrogowie są sprytniejsi niż inni i potrafią zawołać pobliskich sojuszników do walki zachowując przy tym bezpieczny dystans.

Steam Quest 2

Twój robot jest zbudowany z rożnych części, które możesz wymieniać! Możesz używać innego plecaka, tarczy, nóg lub założyć moduł niewidzialności. W tej chwili ciągle rozwijamy tę część gry, a elementy, które aktualnie powstają, będą miały ogromny wpływ na rozgrywkę.

Całe wyposażenie możesz zmienić wewnątrz specjalnej maszyny dostępnej w lokacji startowej lub okazjonalnie znajdowanej w labiryncie. Do lokacji startowej będziesz wracać po każdej wykonanej misji.

Steam Quest 1

Świat, w którym żyjesz jest bardzo niebezpiecznym miejscem – znajdujesz się w podziemnym labiryncie, części ogromnej, samowystarczalnego Miasta Robotów, które czasy świetności ma daleko za sobą. Nikt dokładnie nie wie, co się stało, ale pewnego dnia, roboty zaczęły zachowywać się bardzo dziwnie a z czasem zaczęły nawet atakować pozostałe roboty.

Dziś, w całym labiryncie jest już tylko jedno, ostatnie bezpieczne miejsce i to właśnie tam, do życia przywróciła Cię Pani Grace.

Przyjdzie Ci jednak, opuścić to miejsce i poszukać wyjaśnienia tajemnicy labiryntu.

 

Główne cechy gry:

  • Każdy poziom labiryntu jest generowany
  • Podczas gry, będziesz miał okazję uratować kilka przyjaznych robotów, które zamieszkają razem z Grace. Nowi przyjaciele niosą ze sobą nowe możliwości dla Ciebie i mają wpływ na rozgrywkę.
  • W efekcie Twoich działań w grze, bezpieczne miejsce, którym opiekuje się Grace, będzie się rozrastać. Ty zdecydujesz, jaki nadasz mu kształt.
  • Gra posiada kilka zakończeń historii, różnych w zależności od Twoich decyzji.

Więcej informacji – http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=539629193

[Informacja prasowa]