Steam wprowadza tryb Big Picture i obniża ceny znakomitych produkcji

Jeśli uruchamialiście wczoraj Steama, to pewnie rzuciła Wam się w oczy mała aktualizacja, wprowadzająca tzw. Big Picture, czyli po naszemu tryb pełnoekranowy dla dużych, panoramicznych tv, do tego z pełną obsługą kontrolerów do gier (konkretniej padów). Oczywiście można również korzystać z klawiatury i myszki, ale Valve poleca pady. Sam jeszcze nie korzystałem z tej funkcjonalności, bo mój pc nie poradzi sobie z dużym tv, zatem zachęcam innych do testów i dzielenia się wrażeniami.

Z tej okazji pojawiły się również obniżki dla gier posiadających najlepsze wsparcie kontrolerów. Na liście poniżej wymieniamy tylko najciekawsze z pozycji objętych promocją (nawet do -75%), trwającą do 10 grudnia:

– Bit Trip Runner – 2,5€

– Shank 2 – 3,39€

– Castle Chrashers – 4,07€

– Braid – 2,25€

– Audiosurf – 2,5€

– Mark of the ninja – 10,04€

– Vessel – 4,76€

– Limbo – 2,49€

– Wanderlust: Rebirth – 3,39€

Reszta do sprawdzenia tutaj

Moim zdaniem inicjatywa jest bardzo dobra i zwiastuje podejście Valve’a do uszczknięcia kawałka konsolowego tortu. I bardzo dobrze, mam dodatkową motywację do inwestycji w lepszy PC, od dawna chciałem pograć w niektóre ulubione indyki (znakomicie przystosowane do padów) leżąc przed telewizorem, a nie siedząc kolejną godzinę przed komputerem.