Stellar Asylum – mobilny multiplayer w ciekawej oprawie

Stellar Asylum to innowacyjna wieloosobowa gra mobilna, tworzona przez trójkę świeżo upieczonych studentów informatyki z Krakowa. Dzięki zastosowanym w niej mechanizmom, nawet czterech graczy może naraz brać udział w dynamicznej rozgrywce na jednym urządzeniu mobilnym. 

Aktualnie Stellar Asylum zbiera pieniądze za pośrednictwem rodzimego serwisu crowdfundingowego Wspieram.to.

Gra rozgrywa się w realiach science-fiction – w 2207 roku powstało kosmiczne więzienie dla szalonych kryminalistów. Doszło jednak do awarii i kilka cel otworzyło się, a uciekinierzy zaczęli walczyć o utraconą wolność zarówno z systemami strażniczymi stacji, jak i ze sobą nawzajem. Każdy gracz wciela się w jednego Więźnia, a steruje nim za pomocą jednego wielofunkcyjnego przycisku, dzięki czemu nawet na niedużym ekranie telefonu może grać jednocześnie do czterech osób. Pozostałych Więźniów można niszczyć w dwóch trybach gry – każdy na każdego oraz drużynowym – dwóch kontra dwóch.

stellarasylum_poczatekrundy

Twórcy gry poszli na przekór dzisiejszym trendom w grach mobilnych i stworzyli taką, która wymaga obecności co najmniej dwóch osób przy jednym urządzeniu. Wierzą, że to klucz do odtworzenia atmosfery, która była nieodłącznym elementem starych gier multiplayerowych, do których ze znajomymi siadało się ściśniętym przy jednej klawiaturze. Gra będzie darmowa wraz z czterema podstawowymi postaciami. Planowane są kolejne postaci i nowe mapy do zdobycia poprzez mikropłatności. Ponadto twórcy zapewniają całkowity brak reklam, które mogłyby uprzykrzyć rozgrywkę.

stellarasylum_sterowanie

Stellar Asylum to ambitna produkcja, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Innowacyjne podejście i misja, z jaką gra powstała czyni ją jedyną w swoim rodzaju. Zachęcamy więc do wspierania projektu na stronie: https://wspieram.to/stellarasylum

 

Paweł Wysowski

Autor: Paweł Wysowski

Od niedawna przedstawiciel PC Master Race. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi. Poza graniem na kompie uprawia windsurfing oraz tenis ziemny.

  • Paweł Osman

    Zrobili to dobrze Wspierać młode talenty 😉

1ndieWorld

Uniwersum indie games nie jest już rajem dla geeków, fantazją nerdów, undergroundowym dziwactwem…

Gry niezależne kształtują mainstream, narzucają trendy, zmieniają świat.

Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby pomóc naszym użytkownikom odkryć magię indie. Pierwszy w Polsce serwis, poświęcony wyłącznie produkcjom niezależnym – 1ndie World – jest jedyny w swoim rodzaju, stawia na uczestnictwo, pobudza do działania, odświeża umysł.

Twitter

RT @mrRyJek: I tyle... wow #yonder https://t.co/XbBhuuFXdo
RT @thibaultsimar: Re-textured an old scene, playing with lights. #voxel #magicavoxel https://t.co/PaPdE7ujk3