Stellar Asylum – mobilny multiplayer w ciekawej oprawie

Stellar Asylum to innowacyjna wieloosobowa gra mobilna, tworzona przez trójkę świeżo upieczonych studentów informatyki z Krakowa. Dzięki zastosowanym w niej mechanizmom, nawet czterech graczy może naraz brać udział w dynamicznej rozgrywce na jednym urządzeniu mobilnym. 

Aktualnie Stellar Asylum zbiera pieniądze za pośrednictwem rodzimego serwisu crowdfundingowego Wspieram.to.

Gra rozgrywa się w realiach science-fiction – w 2207 roku powstało kosmiczne więzienie dla szalonych kryminalistów. Doszło jednak do awarii i kilka cel otworzyło się, a uciekinierzy zaczęli walczyć o utraconą wolność zarówno z systemami strażniczymi stacji, jak i ze sobą nawzajem. Każdy gracz wciela się w jednego Więźnia, a steruje nim za pomocą jednego wielofunkcyjnego przycisku, dzięki czemu nawet na niedużym ekranie telefonu może grać jednocześnie do czterech osób. Pozostałych Więźniów można niszczyć w dwóch trybach gry – każdy na każdego oraz drużynowym – dwóch kontra dwóch.

stellarasylum_poczatekrundy

Twórcy gry poszli na przekór dzisiejszym trendom w grach mobilnych i stworzyli taką, która wymaga obecności co najmniej dwóch osób przy jednym urządzeniu. Wierzą, że to klucz do odtworzenia atmosfery, która była nieodłącznym elementem starych gier multiplayerowych, do których ze znajomymi siadało się ściśniętym przy jednej klawiaturze. Gra będzie darmowa wraz z czterema podstawowymi postaciami. Planowane są kolejne postaci i nowe mapy do zdobycia poprzez mikropłatności. Ponadto twórcy zapewniają całkowity brak reklam, które mogłyby uprzykrzyć rozgrywkę.

stellarasylum_sterowanie

Stellar Asylum to ambitna produkcja, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Innowacyjne podejście i misja, z jaką gra powstała czyni ją jedyną w swoim rodzaju. Zachęcamy więc do wspierania projektu na stronie: https://wspieram.to/stellarasylum