Strach ma piękne oczy czyli zapowiedź Routine

Survival horror, którego akcja dzieje się w bazie kosmicznej na księżycu, a klimatem może miażdżyć schab na niedzielny obiad? Tak, poproszę.

Trzyosobowe studio Lunar Software szykuje łakomy kąsek dla każdego gracza, który szuka mocnych wrażeń i zamiast co chwilę „potykać” się o skrypty w grach pokroju „Dead Space 3” woli zmagać się ze swoim strachem bez zbędnych fajerwerków.

„Ciemność, ciemność, widzę ciemność”

Motywacją naszego bohatera do chodzenia po klaustrofobicznych korytarzach bazy na księżycu jest chęć rozwikłania zagadki tajemniczego zniknięcia wszystkich tamtejszych pracowników. Ambicją twórców jest postawienie na doznania płynące z rozgrywki, więc cały interfejs został ograniczony do niezbędnego minimum jakim jest urządzenie trzymane przez kierowaną postać, które będzie nam pomagało w przemierzaniu najbardziej zaciemnionych pomieszczeń, a jeśli nie będzie innego wyjścia może posłużyć nam jako broń. Warte uwagi jest to, że z reguły nie będzie nam dane stawać z zagrożeniem twarzą w twarz, z dwóch powodów – permanentnej śmierci i braku apteczek, cóż, zabawa w stylu „Rambo” do najmądrzejszych nie należy. Teraz możecie sobie pomyśleć: „Ooo nie, kiedy zginiemy, to od nowa będziemy musieli przemierzać te same pokoje i mierzyć się z tymi samymi przeciwnikami”. Otóż nie, za każdym razem, gdy ktoś lub coś pozbawi nas życia, to kolejna przygoda z grą potoczy się zupełnie inaczej, ponieważ wszystko będzie generowane losowo.

Czy ja oślepłem?
Pod względem audio-wizualnym gra nie zawiedzie nawet wymagającego gracza, który wychował się na Crysisach i innych Battelfieldach, bowiem tytuł chodzi na silniku Unreal Engine 3, co już zapewnia wysoki poziom pod względem graficznym. W grach tego typu poza ładną oprawą wizualną liczy się również klimat oraz muzyka – oba te aspekty wykonane zostały w grze na medal, co skutkuje tym, że każdy kolejny krok w grze jest bardziej niepewny od poprzedniego. Gra zapowiada się naprawdę dobrze, więc jeśli chcesz poczuć dreszcz na plecach, to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko czekać na premierę gry.

Kacplay