Strefa Gier na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier

Zapraszamy wszystkich Graczy do uczestnictwa w festiwalowej Strefie Gier. Po ubiegłorocznych licznych odwiedzinach i ciepłym przyjęciu, nie zwalniamy tempa i ponownie zapraszamy na trzydniowe święto miłośników gier i komiksu.

Panele i spotkania będą trwały przez całą sobotę (6 października). Wśród zaproszonych deweloperów znaleźli się:

  • Adrian Chmielarz, który opowie o swojej wizji tworzenia gier i prawdopodobnie będzie można dowiedzieć się czegoś nowego na temat jego najnowszej produkcji,
  • Kacper Kwiatkowski z 11bit studios zaprezentuje Sleepwalker’s Journey, za które był odpowiedzialny,
  • Michał Staniszewski z Plastic Demoscene Group wyjaśni w jaki sposób ich grupą zainteresowało się Sony Santa Monica oraz zaprezentuje demo nowego projektu. Będzie też możliwość zagrania w Daturę za pomocą hełmu VR,
  • Sos Sosowski, twórca m.in. McPixel wyjaśni specyfikę gier indie oraz opowie o jego doświadczeniach w tej dziedzinie.

Ponadto Krzysztof Gonciarz i Maciej Makuła przygotowali dwa panele związane z pisaniem i opowiadaniem o grach w mediach. Reprezentacja bloga JawneSny.pl na pewno w ciekawy sposób opowie o relacjach między mainstreamem i sceną gier indie. Ponownie pojawi się też Koło Naukowe Badaczy Gier przedstawiając swoją wizję obecności gier w szkolnictwie. Będzie można również sprawdzić przegląd najgorszych gier indie przygotowany przez załogę bloga Niezależne Piksele.

Dla miłośników zmagań turniejowych także nie zabraknie atrakcji. W sobotę (6 października) odbędą się Mistrzostwa Polski w Tekken Tag Tournament 2, zwycięzca oprócz tytułu wyjedzie do Francji na finały europejskie Electronic Sports World Cup. Kolejne sobotnie turnieje, będące eliminacjami do Master Series Europe zostaną rozegrane w Super Street Fighter 4 Arcade Edition v. 2012 oraz Street Fighter x Tekken. Z kolei w niedzielę (7 października) będzie możliwość zmierzenia się w Soul Calibur 5, Ultimate Marvel vs Capcom 3 i Mortal Kombat.

Organizatorami MFKiG są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury, współorganizatorem Urząd Miasta Łodzi, a głównym sponsorem – Grupa Atlas.

Strona festiwalu: www.komiksfestiwal.com

Inne ważne strony: www.citystories.eu, www.bigboatofhumour.com, www.contur.org.pl, www.ldk.lodz.pl

*Informacja prasowa