Stwórz własną muzykę w świecie Starbound

Ilość sandboksów w tym momencie jest ogromna, a autorzy wymyślają coraz to nowsze mechaniki, aby zachęcić graczy do wypróbowania ich produkcji. Ostatnio wielką popularnością cieszy się Starbound, który wyróżnia się na tle innych gier innowacyjnością. Jedną z nich jest tworzenie własnych piosenek.

Wszystko za sprawą instrumentów zaimplementowanych w Starbound. Dzięki nim możemy sami stworzyć własne utwory. Wystarczy wyposażyć swojego bohatera w instrument a potem użyć specjalnej kombinacji klawiszy.

Gra korzysta z notacji języka ABC zawierającego drugoplanowe informacje dotyczące utworu jak tytuł, kompozytor, tonacja, instrument oraz nut.

Najlepszym wyborem jest znalezienie ulubionych utworów stworzonych w ABC, a następnie wrzucenie ich do folderu Songs znajdującego się w miejscu gdzie zainstalowaliście Starbound.

W momencie, kiedy pliki są odpowiednio wrzucone możecie już ich użyć w grze. Żeby tego dokonać należy otworzyć śpiewnik i rozpocząć swój własny koncert. Poniżej możecie znaleźć próbki stworzone przez społeczność Starbound:

Na tej stronie – http://lotro-abc.com/ – znajdziecie kawałki, które mogą być użyte w produkcji stworzonej przez Chucklefish.

Wszystkie informacje na temat instrumentów znajdują się pod adresem – http://starbounder.org/Music

[Źródło]